Atlético - Barcelona 0:1Barca je mistrem! Gól génia Messiho na půdě obhájce jí pojistil titul

Madrid

Fotbalisté Barcelony získali 23. španělský titul. Definitivně jim ho zajistila výhra v předposledním ligovém kole 1:0 na hřišti jeho obhájce Atlétika Madrid. Kolo pro koncem mají v tabulce před druhým Realem Madrid nedostižný čtyřbodový náskok. Zisk mistrovské trofeje zařídil v 65. minutě svým 41. ligovým gólem v sezóně Lionel Messi.

Góóól! Barcelonský Lionel Messi rozhoduje na hřišti Atlétika o titulu!

Realu Madrid nestačil ani hattrick Cristiana Ronalda při vítězství 4:1 na půdě Espaňolu Barcelona. V boji o mistrovský titul mu výrazně podlomilo kolena už uplynulé kolo, ve kterém se s Valencií zrodil nerozhodný výsledek 2:2. Potvrdil se tak výrazný herní i výkonnostní úpadek madridského giganta. Ten tak s určitostí zakončí sezónu bez zisku cenné trofeje, neboť v Královském poháru ho vyřadil městský rival z Atlétika a cestu za finálovým úspěchem v Lize mistrů mu zhatil Juventus Turín.

Barca má naopak všechno dobře rozehrané na zisk sezónního treble. Po triumfu v La Lize ji 30. května čeká finále domácího poháru proti Bilbau a následně o sedm dní později i berlínské finále Ligy mistrů proti Juventusu. Dosud v sezóně vyhrála 30 ligových utklání a suverénně kráčela za úspěchy i v ostatních prestižních soutěžích. Hlavní roli přitom sehrála smrtící ofenzivní síla trojúhelníku Luis Suárez - Messi - Neymar.

Na Atlétiku Suáreze nahradil v sestavě Pedro. V 65. minutě si Messi vyměnil míč s Neymarem, dvakrát si ji v šestnáctce ještě priťukl a umístěnou střelou do pravého dolního rohu katapultoval svůj tým na španělský ligový trůn, na němž naposledy seděl v sezóně 2012/2013.

Španělská fotbalová liga - 37. kolo:
Atlético Madrid - FC Barcelona 0:1 (65. Messi),
Córdoba - Vallecano 1:2 (56. Luso - 21. Baena, 78. Embarba),
Elche - Bilbao 2:3 (32. a 45. Jonathas - 80. Aketxe, 87. San José, 90.+2 Williams),
Espaňol Barcelona - Real Madrid 1:4 (73. Stuani - 59., 83. a 90.+1 Ronaldo, 79. Marcelo),
FC Sevilla - Almería 2:1 (65. a 71. Iborra - 30. Bifouma),
Getafe - Eibar 1:1 (33. Hinestroza - 36. Borja),
La Coruňa - Levante 2:0 (22. Lopo, 80. Juanfran),
San Sebastian - Granada 0:3 (74. El Arabi, 79. Ibanez, 88. Rochina),
Valencie - Vigo 1:1 (71. Otamendi - 8. Hernández),
Villarreal - Málaga 2:1 (82. a 87. Moreno - 90. Darder).