Rubriky:

Španělsko

Jsme silní i bez Neymara, vzkázal Rakitič, i když Brazilcova odchodu z Barcelony pořád lituje

23. září 2017 11:38 - Barcelona/Praha

Barcelona sice vstoupila do nové sezóny suverénně, neboť na úvod Ligy mistrů smetla loňského finalistu turínský Juventus a ve španělské lize jde od vítězství k vítězství, takže na madridský Real obhajující titul už má po pěti kolech sedm bodů k dobru, přesto její hráči dál těžko skousávají Neymarův přestup do Paris Saint-Germain. „Šlo o špatné rozhodnutí. Klub měl jeho odchodu do Francie zabránit za každou cenu,“ opakoval v rozhovoru pro BBC World Service Ivan Rakitič.

 

Francisco Seco, ČTK/AP

Barcelona byla bezmocná, když francouzský klub akceptoval výstupní klauzuli ve Neymarově smlouvě. Paris Saint-Germain prostě zaplatil rekordních 222 miliónů eur a brazilská hvězda byla volná. Na Campo Nou ji už nic nedrželo.

„Každopádně to bylo špatné rozhodnutí. Možná se dalo něco udělat, třeba šlo dojednat s Neymarem podmínky nové smlouvy, aby zůstal. Nejen já, ale my všichni chtěli, aby v našem týmu zůstal," nemůže chorvatský legionář stále překousnout, že brazilský spoluhráč odešel.

„Nejenže to byl jeden z nejlepších fotbalistů, jaké znám, ale byl to i skvělý kluk. Skutečně velký člověk, který byl pro naši šatnu nesmírně důležitý," netají devětadvacetiletý záložník Barcelony.

„Těžké se vyrovnat s tím, že už mezi nás nepatři. Pro mě i pro mužstvo," zdůraznil Rakitič, že nejde jen o jeho názor.

„Musíme ale Neymarovo rozhodnutí respektovat. Pokud se našel klub, který za něho byl ochoten požadovanou sumu zaplatit a jestliže se on sám rozhodl Barcelonu opustit, nezbývá než mu popřát štěstí a hodně gólů, které bude v Paříži určitě dál střílet. My musíme pokračovat bez něho a být pořád tak silní, jako byli s ním. Ostatně, od začátku sezóny přesvědčivě dokazujeme, že silní jsme," vzkázal do fotbalového světa Rakitič.

zp, Sport.cz

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..