Rubriky:

Španělsko

Falcao byl ve Španělsku znovu obviněn z daňových úniků

24. května 2018 09:19 - Madrid

Kolumbijský fotbalista Radamel Falcao byl ve Španělsku znovu obviněn z daňových úniků. Podle francouzské agentury AFP dvaatřicetiletý útočník Monaka během dvouletého působení v Atléticu Madrid v letech 2011 až 2013 nezdanil zhruba devět miliónů eur (přes 230 miliónů korun) z osobnostních práv a musí zaplatit pokutu ve výši 90 tisíc eur (zhruba 2,3 miliónu korun). Loni už přitom Falcao kvůli daňovým podvodům zaplatil 6,9 miliónu eur (180 miliónů korun), aby se vyhnul soudnímu procesu.

 

Jan Handrejch, Právo

Falcaovi, jenž nechybí v širší kolumbijské nominaci na světový šampionát v Rusku, hrozil až šestnáctiměsíční pobyt ve vězení. Podle španělských zákonů však za mříže nemusí, protože šlo o nenásilný trestný čin a trest byl nižší než dva roky.

S tamními finančními úřady měla v poslední době potíže řada slavných fotbalistů. Lionel Messi místo trestu 21 měsíců vězení za daňové úniky zaplatil pokutu čtvrt miliónu eur, Cristiano Ronaldo je připraven uhradit ještě před začátkem soudu 14,7 miliónu eur, tedy celou částku, kterou podle žaloby dluží.

ČTK

Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..