Rubriky:

Liga mistrů

Nerovné podmínky? Trpišovský si alibi nedělá: Hlavně musíme odvetu zvládnout v hlavě

13. srpna 2018 13:26 - Kyjev

Bitva o účast v play off Ligy mistrů čeká zítra večer v Kyjevě fotbalovou Slavii. K odvetě 3. předkola nejprestižnější klubové soutěže Evropy dorazila na Ukrajinu v pondělí po domácí remíze 1:1. K postupu potřebují Pražané zvítězit nebo remizovat při minimálně dvou vstřelených brankách.

Sport.cz

Při páteční ligovém duelu v Mladé Boleslavi jste nechal pět stabilních hráčů základní sestavy odpočívat. V jakém stavu je kádr před duelem v Kyjevě?

Moudřejší budeme až v úterý po dopoledním rozcvičení, každopádně Simon Deli a Jan Sýkora s námi přicestovali i přes zdravotní trable. Nevzdáváme se naděje, že budou schopní nastoupit. U Simona se jedná o obnovený problém. Jejich startu však nedávám více jak padesát procent. Nicméně po utkání v Mladé Boleslavi je určitě mimo hru Olayinka, jehož jsme nechali doma.

Zatímco jste hráli v pátek soutěžní duel, Dynamo Kyjev si střetnutí nejvyšší ukrajinské soutěže odložilo. Dává domácím prakticky týdenní příprava velkou výhodu?

Rozhodně ano. My jsme sice některé hráče ze základní sestavy v pátek vyndali, ale nemohli trénovat v tom rytmu, jak je třeba. Dynamické, vytrvalostní či silové tréninky prostě nelze ordinovat, když hrajete zápasy. Navíc je třeba přičíst ještě faktor cestování, protože většina z hráčů vstávala mezi půl pátou a pátou ráno. Ale věřím, že máme dostatečně zkušený kádr, abychom se přes všechny nástrahy přenesli a postoupili.

Bylo pro tým hodně důležité, že mohl k odvetě do Kyjeva cestovat po zisku tří bodů z utkání proti Mladé Boleslavi, což znamenalo udržení stoprocentní bilance?

Potřebovali jsme potvrdit předešlé zápasy, takže psychicky jde určitě o veledůležitý faktor. Navíc to určitě pomůže hráčům, kteří pravidelně nenastupují. Ukázali, že jsou připravení kondičně i herně.

Přišel jste při rozboru domácího duelu na nějakou slabinu ve hře Dynama, kterou jste v předešlých analýzách neodhalil?

Moc slabin nemají, protože jde o hodně vyspělý tým. Disponují obrovskou kvalitou ve hře na balónu. Volí samá výborná řešení herních situací, mají skvělou defenzivní činnost. A ke všemu téměř z každé šance vstřelí gól. Proti nám si připravili dvě a jednou skórovali. Když nastoupili proti Šachtaru v domácí soutěži, platilo to samé. Přesto věřím, že známe recept, jak uspět a budeme slavit postup.

K postupu potřebujete minimálně jeden gól. Už máte jasno o systému hry? Zvolíte ještě více ofenzivní pojetí, než v Praze při prvním duelu?

Chceme být dostatečně aktivní, protože Dynamo bude hrát jinak než u nás. Na vlastním stadiónu jsou mimořádně silní, jsou více na míči a pro nás by byla smrt, kdybychom je pustili hodně na balón. Pokud se prosadíme gólově, naše postupové šance rapidně vzrostou. Klíčem je, abychom utkání zvládli v hlavách. Pokud podáme výkon jako doma, máme velkou šanci postoupit. Nesmí na nás dolehnout důležitost zápasu. Je potřeba, abychom hráli stejně odvážně jako ve všech dosavadních duelech.

Radek Malina, Kyjev, Sport.cz, Právo

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..