Rubriky:

Liga mistrů

Živě

Radikální změna? UEFA podle Bildu zvažuje, že se Liga mistrů bude hrát v novém termínu

12. prosince 2018 16:50 - Berlín

Zápasy fotbalové Ligy mistrů by se v budoucnu mohly z úterního a středečního večera přesunout na víkend. Uvedl to magazín Sport Bild, podle nějž se v UEFA o této možnosti diskutuje. Sama asociace to popřela.

 

Emilio Morenatti, ČTK/AP

Podle Bildu slibují televizní přenosy z víkendových zápasů výrazně vyšší příjmy. Na reformách, které by měly nastat po roce 2024, pracují dvě expertní skupiny. Změny by mohly být ohlášeny v příštím roce.

Pro ligové soutěže v jednotlivých zemích by to znamenalo buď hrát zápasy v týdnu, nebo snížit počet účastníků. Takové hlasy už se ozvaly v Itálii, kde se uvažuje o snížení počtu týmů v Serii A z dvaceti na osmnáct. Dvacet celků hraje nejvyšší soutěž také v Anglii, Španělsku a Francii.

UEFA nicméně tyto informace označila za neopodstatněné. "UEFA a její prezident nikdy nehovořili o přesunutí zápasů Ligy mistrů na víkend," citovala prohlášení evropské fotbalové unie agentura SID.

Poslední reforma Ligy mistrů vešla v platnost od této sezony. Čtyři nejlepší ligy (španělská, německá, anglická a italská) mají v hlavní části soutěže automaticky po čtyřech zástupcích, zbytek Evropy si rozdělí zbývajících 16 míst.

ČTK

  0:0 Plzeň - Olympiakos 0:0   dohráno
20190723T19:00:00+0200
FC Viktoria Plzeň vs. Olympiakos Pireus
FC Viktoria Plzeň vs. Olympiakos Pireus
FC Viktoria Plzeň
Olympiakos Pireus

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..