Vypadalo to, že se gólman při utkání Ligy mistrů parádně zesměšnil. Za všechno však mohl zrádný kelímek

Amsterdam/Praha

Ve středečním utkání Ligy mistrů mezi Ajaxem a Realem Madrid byli diváci svědky nejen historicky prvního na základě videa neuznaného gólu v této soutěži, ale také jedné kuriózní situace, ve které důležitou roli sehrál plastový kelímek.

Gólman Ajaxu Andre Onana se marně snaží zasáhnout proti ráně Karima Benzemy v utkání Ligy mistrů.

Situace nastala ke konci zápasu, konkrétně v osmdesáté minutě, a jejím hlavním aktérem byl gólman Ajaxu André Onana. Jeden z hráčů amsterdamského týmu poslal směrem ke svému brankáři malou domů, ten však situaci na první pohled trestuhodně nezvládl a balon úplně minul, z čehož Real Madrid vytěžil roh.

Opakovaný záběr z kamery umístěné za bránou však ukázal, že na hřišti ležel plastový kelímek, který na trávník pohodil některý z diváků. Míč tento kelímek tečoval a těsně před Onanou drobně změnil svoji dráhu. Na tuto změnu už kamerunský fotbalista nestačil dostatečně rychle zareagovat.

Z následného rohu sice madridští neskórovali, díky trefě Marca Asensia se ale radovali o sedm minut později a z Amsterdamu si po výhře 2:1 odvážejí nadějný výsledek do odvety.