Video fungovalo perfektně, pochvaluje si UEFA po premiéře v LM

15. února 2019 11:04 - Praha

Šéf rozhodčích Evropské fotbalové unie UEFA Roberto Rosetti si pochvaloval, že premiéra videa v Lize mistrů dopadla na jedničku. Nová technologie byla v prestižní soutěži poprvé uvedena tento týden v úvodních čtyřech zápasech osmifinále a v utkání mezi Ajaxem Amsterodam a Realem Madrid zrušila původně uznaný gól domácích.

 

Wolfgang Rattay, Reuters

"Jsem velmi spokojen s tím, jak byl videorozhodčí do Ligy mistrů zaveden. Technologie fungovala skvěle a rozhodcovské týmy předvedly výkony na velmi vysoké úrovni," uvedl v prohlášení na webu UEFA Rosetti.

Zřejmě nejdiskutovanější moment se odehrál ve středu v Amsterodamu. V 38. minutě utkání poprvé v historii Ligy mistrů video odvolalo původně uznaný vedoucí gól domácích.

LM - první osmifinále: Ajax - Real (1:2)

O2 TV Sport

Nicolás Tagliafico hlavou dorazil míč do sítě, ale rozhodčí Damir Skomina po zhlédnutí opakovaných záběrů odhalil, že Dušan Tadič bránil v těsném ofsajdovém postavení brankáři Realu Thibautu Courtoisovi. Ajax nakonec prohrál 1:2.

Přezkoumávání situace trvalo skoro tři minuty. "Nejdůležitější je, že sudí rozhodl správně. Přesnost je důležitější než rychlost," uvedl Rosetti. "Musíme vzít v úvahu, že šlo o velmi složitou situaci, kdy musel videorozhodčí zkontrolovat dvě možné ofsajdové situace a rozhodčí musel vzít v úvahu také zásah útočícího hráče," dodal bývalý italský sudí.

Sestřih osmifinále Ligy mistrů: AS Řím - Porto

, O2 TV Sport

Podle Rosettiho video přezkoumávalo další dvě situace, v nichž potvrdilo verdikt sudích. V utkání AS Řím s Portem šlo o ruku hostujícího hráče mimo pokutové území a v zápase Manchesteru United s Paris St. Germain pak o ofsajd.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas hostí Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..