Živě

Pět fanoušků Liverpoolu přeprodávalo své lístky na finále LM. Čeká je doživotní zákaz

24. května 2019 06:36 - Liverpool/Praha

Chtěli vydělat pořádný balík. Místo toho je čeká tvrdý trest. Liverpool se rozhodl rázně vypořádat s pěticí fanoušků Reds, kteří se snažili na internetu za více než 5000 eur za kus přeprodat vstupenky na finálový zápas Ligy mistrů proti Tottenhamu Hotspur. Za jejich ilegální počínání jim nyní hrozí doživotní zákaz vstupu na Anfield. Finálová bitva je na programu 1. června v Madridu.

 

Dave Thompson, ČTK/AP

Více než 130 000 korun. Za takovou sumu se snažila pětice příznivců Reds prodat jednotlivé vstupenky na finále Ligy mistrů mezi Liverpoolem a Tottenhamem. To se odehraje na stadionu Wanda Metropolitano ve španělském Madridu.

Podle deníku Liverpool Echo nyní pětici překupníků hrozí od klubu přísné potrestání. Pokud se prokáže, že za přeprodejem vyšetřovaná pětice skutečně stojí, klub jim doživotně zakáže navštěvovat domácí zápasy jejich oblíbeného klubu na stadionu Anfield.

Odhalit identitu hříšníků přitom nebylo vůbec nic složitého. Vzhledem k unikátním sériovým číslům každé vstupenky, bylo pro klub jednoduché propojit je s permanentkou, na kterou byly lístky zakoupeny. Vzhledem k tomu, že sezonní vstupenky jsou pořizovány na jména, na klubu už teď bude pouze dokázat to, že tím, kdo lístky na finále přes internet přeprodával, byli jejich skuteční držitelé.

Nehorázná suma, kterou spekulatéři za vstupenky požadovali, převyšovala původní cenu více než desetkrát. Cena 5000 eur ale ani zdaleka nedosahuje výšin, kam se hodnota za jednotlivé vstupenky na překupnických webech vyšplhala. Jeden z odvážlivců se například pokoušel prodat místo v tzv. kategorii VIP Gold, a to za cenu 55 000 eur. Což je v přepočtu téměř 1,5 milionu korun.

pb, Sport.cz

Sport 1 0:2 Sparta - Monako 0:2 dohráno
20210803T19:00:00+0200
Sparta vs. Monako
Sparta vs. Monako
Sparta
Monako
O2 Sport Ferencváros - Slavia dnes 20:00
20210804T20:00:00+0200
Ferencváros vs. Slavia
Ferencváros vs. Slavia
Ferencváros
Slavia

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..