Rubriky:

Liga mistrů

Šok pro fanoušky! Ani černí, a už vůbec ne sešívaní. Slávisté v Kluži pokřtí nové dresy

20. srpna 2019 16:36 - Praha/Kluž

Činovníci UEFA připravili fanouškům červenobílých menší šok. Kdo není přímo v Rumunsku a usedne k televizi až v průběhu utkání, bude zmaten. Fotbalisté pražské Slavie nastoupí proti Kluži v zelených dresech se žlutým lemováním! Zrovna v úvodním duelu 4. předkola Ligy mistrů tak pokřtí netradiční třetí sadu, jež se ve výstrojním skladu objevila po vzoru sesterského čínského klubu.

 

slavia.cz

Zelená je dobrá, už je to tak... Příznivci Slavie si budou muset honem rychle předělat k obrazu svému slova songu od Žlutého psa. A doufat, že premiéra třetí sady nebude v tažení za historicky druhým postupem do Ligy mistrů špatným znamením.

Souček a spol. hrají i venku nejraději v sešívaném provedení. Pokud je třeba ustoupit domácím, oblékají v poslední době černé dresy.

Kluž hraje v tmavě červených až rudých, takže klidně mohlo dojít ke stejnému střetu dresů jako v pražském derby se Spartou.

Činovníci UEFA ovšem rozhodli jinak. Zavrhli sešívanou i černou variantu a Slavii vybrali zelené dresy. Představila je letos v březnu, aby uctila barvy sesterského čínského klubu Peking Čung-che Kuo-an, ale ještě nikdy v nich nehrála. Brankář Kolář bude ve žlutém.

Dojde i na charitu

Slávisté v Kluži zároveň poprvé ponesou na zadní straně dresů logo sdružení Donor, které pomáhá pacientům po transplantaci kmenových buněk nebo jejich rodinám. Klub s ním dlouhodobě spolupracuje.

„I když při důležitých zápasech evropských pohárů můžeme mít na dresu logo jen jednoho partnera, a to ještě s řadou omezení, tak UEFA povoluje zařadit i logo neziskové organizace. Po dlouhém schvalovacím procesu se tato forma prezentace podařila domluvit, a proto na zadní části dresu budou naši hráči mít speciálně redesignované logo sdružení Donor," vysvětluje tiskový mluvčí Michal Býček pro klubový web.

Dnešní zápas se začátkem od 21:00 vysílá O2 TV Sport, podrobnou online reportáž můžete sledovat na Sport.cz. Odveta v Edenu se hraje za týden ve středu.

Všechny přenosy na O2 TV Sport (i Premier Sport) je stále možné díky letní nabídce O2 sledovat úplně zdarma - https://od.o2.cz/SportAFilmyZadarmo

dos, Sport.cz

Postoupí podle vás fotbalová Slavia přes Kluž do základní skupiny Ligy mistrů?


Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..