Živě

Snaží se nahnat strach soupeři? Fanoušci zaparkovali před stadion tank

27. srpna 2019 16:59 - Bělehrad/Praha

Hodně netradiční a zvláštní formu podpory svého klubu zvolili fanoušci Crvene zvezdy Bělehrad. Před úterní odvetou 4. předkola Ligy mistrů proti Young Boys Bern zaparkovali před stadion tank. Jde o nefunkční T-55, který byl již vyřazen z provozu. V minulosti byl jedním z více než tisíce tanků, které desítky let sloužily v současnosti již zaniklé Jugoslávské lidové armádě.

Reuters

Tank je čerstvě nabarven a ozdoben tradičním klubovým červenobílým znakem. Fandové ho umístili před severní tribunu stadionu, kam chodí příznivci Zvezdy, kteří byli v minulosti účastníky násilných incidentů a netajili se silnými nacionalistickými názory.

„Stroj Crvena zvezda se připravuje," stálo na fanouškovské webové stránce bělehradského klubu. Příznivci srbského celku zároveň odmítli, že by zaparkování tanku před stadionem mělo být provokativním aktem. Mnoho z nich se u něj fotografovalo.

První zápas závěrečného předkola milionářské Ligy mistrů se konal na půdě úřadujícího švýcarského mistra a skončil 2:2.

bak, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..