Rubriky:

Liga mistrů

S králem v hotelu a další manifestace na uvítanou. Červenobílá invaze do Barcelony začala

4. listopadu 2019 07:17 - Barcelona

Zatímco fanoušci sešívaných vykoupili všechny přímé lety do Barcelony prakticky ihned po losu, fotbalisté pražské Slavie se do neklidné metropole Katalánska přesunuli luxusním letadlem v neděli večer. O víkendu započala červenobílá invaze do Barcelony, jejímž cílem je sportovní zázrak. Obrat giganta na jeho Camp Nou o body a udržet si tak dobré vyhlídky pro závěr skupiny Ligy mistrů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kdo by nechtěl mít za souseda panovníka. Sešívaní se na svém marši pohárovou Evropou dočkali dalšího nevšedního zážitku. V Barceloně se ubytovali ve stejném hotelu, jako španělský král Filip, který sem zamířil řešit napjatou politickou situaci. V Katalánsku se už několik týdnů protestuje.

V neděli večer znovu, takže když slávisté v Barceloně přistávali, ve stejnou dobu mířil na Plaza de Cataluňa další pochod a policie uzavřela přilehlé ulice. Stále probíhají rozsáhlé protesty a demonstrace proti uvěznění katalánských politiků za neústavní referendum o nezávislosti Katalánska z roku 2017.

Není proto divu, že úterní zápas Ligy mistrů byl označen za vysoce rizikový. Duel českého šampiona na slavném stadionu Camp Nou budou provázet přísná bezpečnostní opatření.

Slavia dala Barceloně gól, měla obrovské šance, ale s gigantem nakonec prohrála

Sen každého fotbalisty

Červenobílí nechtějí, aby pro ně bylo utkání rizikové i sportovně. Barca drží na vlastním trávníku sérii 16 soutěžních výher, slávisté si však věří.

„Zahrát si na takovém stadionu je sen každého fotbalisty. Těším se a doufám, že zápas zvládneme důstojně. Ještě lepší, kdyby se nám podařilo odvézt nějaký bod," troufá si brankář Ondřej Kolář.

Trpišovský si na cestu přibalil i mininávod z Levante, jak Barcelonu porazit. Jen jestli k něčemu bude, smál se

V Edenu jeho tým podlehl gigantovi jen těsně 1:2.

„Každý má ještě utkání v Praze, které bylo naprosto vyrovnané, čerstvě v nohou i hlavách. Barceloně jsme byli zdatným soupeřem a nemyslím si, že by odvetné utkání mělo být výrazně jiné. Budeme chtít hrát stále stejně aktivně. Očekávám dobrý zápas, ve kterém si to budeme chtít rozdat s Barcelonou na férovku," ujišťuje asistent trenéra Zdeněk Houštecký.

Tomáš Souček ze Slavie a Gerard Piqué z Barcelony bojují o balón v utkání 3. kola skupinové fáze Ligy mistrů.

Roman Vondrouš, ČTK

Messi a spol. hrají doma skvěle

Barcelona v sobotu překvapivě podlehla venku Levante 1:3. Mužstvo s hvězdným kapitánem Lionelem Messim však doma podává výrazně lepší výkony než venku.

„Jejich víkendová porážka nic neznamená. Zápas v Lize mistrů je něco jiného než v domácí soutěži. Každý se na něj soustředí jinak. Zápas na Nou Campu bude obzvlášť náročný. Oni hrají doma skvěle, neztrácejí mnoho bodů. Věřím, že ale podáme stejný výkon jako v dosavadních zápasech Ligy mistrů," doufá Kolář.

Slavia hraje, jako by měla Ligu mistrů vyhrát, chválí španělský tisk. Barcelonu kritizuje

Sešívané by měly v hledišti podpořit zhruba tři tisíce jejich fanoušků.

https://www.facebook.com/Sport.cz/posts/10162629698715644

dos, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..