Duel v Dortmundu má dohru. Fanouškovi Slavie hrozí vězení

9. dubna 2020 13:53 - Praha
(Aktualizováno: 9. dubna 2020 14:29)

Policie pátrá po fanouškovi Slavie, který měl loni v prosinci v utkání fotbalové Ligy mistrů v Dortmundu na Vestfálském stadionu fyzicky napadnout dalšího příznivce červenobílých. Agresorovi hrozí trest až deset let ve vězení. Podle televize Nova se případem nejdříve zabývala německá policie, teď ho předala českým kolegům, kteří žádají veřejnost o pomoc. Jde především o ztotožnění aktérů potyčky.

Policie ČR

Prosincová derniéra v Lize mistrů neměla šťastný konec. Na hřišti Slavia podlehla Borussii těsně 1:2. V hledišti pak byl jeden z příznivců sešívaných napaden svým fanouškovským kolegou, kterému teď hrozí až deset let ve vězení. O případu informovala televize Nova a její web tn.cz.

V sektoru pro hosty na Vestfálském stadionu došlo před zápasem k hrubému trestnému činu.

Sestřih zápasu Ligy mistrů Dortmund - Slavia

O2 TV Sport

Jeden z fanoušků červenobílých se svým synem šel v klidu na své místo, když ho napadl jiný příznivec Slavie. Důvodem údajně bylo, že měl na sobě takzvanou půlenou šálu, na níž kromě pražského klubu byly také symboly ostravského Baníku.

Borussia se třásla až do konce, Slavii ale porazila a v Lize mistrů postupuje

Podezřelý fanouška nejdříve urážel, pak ho také fyzicky napadl. A to před zraky malého synka. Šálu mu každopádně ukradl.

Útočníkovi za trestný čin loupeže hrozí v krajním případě až desetiletý trest. Pražská kriminálka hledá jak pachatele, tak i poškozeného muže, a žádá svědky o pomoc.

Lukasz Piszczek z Dortmundu a Peter Olayinka ze Slavie Praha během utkání základní skupiny Ligy mistrů v Praze.

Vlastimil Vacek, Právo

Předpokládá se, že napadený by měl pocházet z Moravskoslezského kraje.

dos, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..