Rubriky:

Liga mistrů

Živě

Fotbalisté Slavie, Sparty a Liberce poznají kvalifikační soupeře

1. srpna 2008 07:24 - NYON/PRAHA

Fotbalisté Slavie Praha a Slovanu Liberec se v pátek během losování ve švýcarském Nyonu dozvědí své první soupeře na letošní pouti v evropských pohárech, sparťané zatím uslyší pouze jméno případného protivníka, na kterého by narazili v případě postupu přes Šeriff Tiraspol. Sparta a Slavia budou při losování třetího předkola Ligy mistrů nenasazené, zatímco Liberec se ve své regionální skupině pro druhé předkolo Poháru UEFA mezi nasazené týmy dostal.

Sparta a Slavia stojí před podobným úkolem jako loni; tehdy těžký úkol zvládly rozdílně. Zatímco slávisté senzačně vyřadili Ajax Amsterdam, sparťané ztroskotali na Arsenalu a museli se spokojit s účastí v Poháru UEFA.

Letos se zdá být pokus překročit hranici úspěchu a neúspěchu stejně obtížný, neboť oba české celky nejsou nasazené. Mezi šestnácti nasazenými přitom jsou nejen londýnský Arsenal s Tomášem Rosickým, ale také další velkokluby jako FC Barcelona, Liverpool a Juventus.

Hledat lehčího soupeře nelze, i když papírové naděje proti Barceloně či Arsenalu asi nelze srovnávat se sílou, kterou představuje vítěz duelu Basilej - Göteborg či nenasazený běloruský Borisov. Ten má překvapivě nakročeno do dalšího kola na úkor Anderlechtu, který první domácí souboj senzačně prohrál. A podobně si vedl i Glasgow Rangers, jenž doma pouze remizoval s Kaunasem.

V některých případech sice účastníci třetího předkola nejsou ještě jistí, ale už v pátek nalosují v sídle UEFA možné soupeře. V případě vyřazení nasazených favoritů proto místo v nasazené šestnáctce přebírají automaticky jejich protivníci.

V Poháru UEFA je celý systém o něco složitější, protože už předem byli účastníci druhého předkola rozděleni do regionálních skupin. Liberečtí se dostali do dvacetičlenné centrálně-východní skupiny, kde figurují mezi nasazenými, podobně jako třeba Stuttgart, Rennes a další věhlasné kluby. Na hranici mezi nasazenými a nenasazenými kluby je maďarský Debrecín, který by ale mohl mít štěstí, pokud bude ze severní nadpočetné skupiny přeřazen do "liberecké" skupiny belgický Gent, jenž má nižší koeficient.

Mezi možnými libereckými soupeři tak figurují například Salcburk, Sturm Štýrský Hradec, ale třeba také Žilina.

Losování 3. předkola Ligy mistrů (řazeno podle koeficientů):
Nasazení: Liverpool, Barcelona, Arsenal, Schalke, Juventus, vítěz Glasgow Rangers - Kaunas, Marseille, Steaua, vítěz Panathinaikos - Dinamo Tbilisi, vítěz Basilej - Göteborg, Olympiakos, vítěz Fenerbahce - MTK Budapešť, Šachtar Doněck, vítěz Anderlecht - Borisov, Fiorentina, Spartak Moskva.
Nenasazení: Atlético Madrid, vítěz Sparta - Tiraspol, vítěz Dynamo Kyjev - Drogheda, Levski Sofia, Slavia, Galatasaray, vítěz Partizan Bělehrad - Baku, Guimaraes, vítěz Dinamo Záhřeb - Domžale, vítěz Wisla Krakov - Jeruzalém, Lutych, Twente Enschede, vítěz Artmedia Petržalka - Tampere, vítěz Aalborg - Modriča, vítěz Bergen - Ventspils, vítěz Rapid Vídeň - Famagusta.
Losování 2. předkola Poháru UEFA (středo-východní skupina):
Nasazení: Stuttgart, Dněpropetrovsk, vítěz Austria Vídeň - Tobol Kostanaj, vítěz Hertha Berlín - Nistru Otači, Rennes, FC Curych, Grasshoppers Curych, Liberec, FK Moskva.
Nenasazení: vítěz Salcburk - Bananc Jerevan, Young Boys Bern, vítěz Bellinzona - Ararat Jerevan, vítěz Poznaň - Lenkoran, Sturm Štýrský Hradec, vítěz Legia Varšava - Gomel, vítěz Žilina - Ripo Minsk, vítěz Trnava - Wit Tbilisi, vítěz Györ - Zestaponi.
Nezařazení: vítěz Debrecín - Karaganda a jeden tým ze severní skupiny.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..