Živě

Fotbal znovu bez videa? UEFA by mohla ze hry vyřadit VAR

23. dubna 2020 16:22 - Nyon/Praha

Evropský fotbal by na nějakou dobu mohl přijít o videorozhodčího. Výkonný výbor UEFA podle britských médií uvažuje o možnosti zrušení systému VAR, a to po dobu trvání pandemie koronaviru. Podle některých totiž není možné zajistit, aby mezi sebou operátor přenosu, videorozhodčí, jeho asistent a další lidé zajišťující chod videa dodržovali doporučovanou vzdálenost dva metry. O tom, jestli bude systém VAR pro zbytek sezony zrušen má proto UEFA vést debatu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Schůze řídícího orgánu UEFA je naplánovaná na čtvrtek. Jedním z bodů k projednávání má být i možnost dočasného zrušení systému VAR na zápasech Ligy mistrů a Evropské ligy. V malých uzavřených místnostech pro videorozhodčího totiž hrozí riziko nakažení nemocí covid-19.

Začátkem měsíce už podobnou myšlenku vyslovil i předseda italské komise rozhodčích Marcello Nicchi. Ten zrušení systému po zbytek sezony Serie A označil dokonce za vysoce pravděpodobné.

V německé bundeslize nebo anglické Premier League jsou videorozhodčí navíc přítomni pro všechny zápasy v jedné centrální místnosti. „Pokud bude platit vládou předepsané dodržování vzdálenosti mezi lidmi, nebude možné z bunkru ve Stockley Parku dohlížet na zápasy ligy," nechal se nedávno slyšet bývalý anglický ligový arbitr Mark Clattenburg.

„Všechno se odehrává v jedné místnosti bez oken...možná by to šlo, kdyby se hrál jeden zápas, ale když bude probíhat souběžní víc duelů, nebude to možné," dodal.

pb, Sport.cz

O2 Sport 2:0 Ferencváros - Slavia 2:0 dohráno
20210804T20:00:00+0200
Ferencváros vs. Slavia
Ferencváros vs. Slavia
Ferencváros
Slavia

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..