Liga mistrů

Trenér Lacatus odstoupil po porážce Steauy v Lize mistrů

22. října 2008 15:29 - BUKUREŠŤ

Bývalý rumunský reprezentant Marius Lacatus rezignoval bezprostředně po úterní porážce Ligy mistrů s Lyonem na funkci trenéra fotbalistů Steauy Bukurešť. Slavný rumunský klub neudržel slibné vedení a prohrál 3:5.

"Žádný trenér na světě neprohrál zápas, když vedl 2:0," pustil se s nadsázkou do Lacatuse po utkání majitel klubu Gigi Becali. Podle něj měl trenér v situaci, kdy se po jedenácti minutách ujal vedení 2:0 a ještě v poločase vedl 3:2, dát více důrazu na defenzivu.

Svérázný majitel byl podle svých slov příliš naštvaný, aby Lacatuse vyhodil, a raději mu dal "dostatek provazu, aby se něm pověsil sám".

Lacatus na tiskové konferenci v doprovodu Becaliho skutečně ohlásil své odstoupení. "Raději se obětuju a odejdu, aby Steaua neutrpěla další porážky. Po těch Gigiho vyjádřeních by vznikla v týmu nedobrá atmosféra, a proto bude lepší, když skončím," uvedl jeden z nejslavnějších hráčů Steauy, v jejímž dresu získal jako hráč 10 mistrovských titulů. Na lavičce byl od loňského října.

Becali dosud nevybral nového hlavního kouče. Tým zatím povede dosavadní asistent Massimo Pedrazzini.

Časová osa: Liga mistrů