Živě

Finále fotbalové Ligy mistrů se bude hrát opět s novým míčem

17. března 2009 19:26 - ŘÍM

Finále prestižní Ligy mistrů se bude podeváté v řadě hrát s novým míčem. Firma Adidas v úterý před římským Koloseem oficiálně představila nový balón, do kterého budou hráči dvou nejlepších fotbalových klubů Evropy 27. května kopat, a který nese označení „Finale Rome“.

Míč, jenž je přímým nástupcem loňského Europassu a jehož design byl inspirován tradičními římskými barvami - karmínově červenou se zlatými detaily okolo hvězd, slavnostně představili bývalý útočník Rudi Völler a bývalý italský reprezentant Bruno Giordano.

Oba spojili svá jména právě s Římem. Völler překonával obrany soupeřů v dresu AS, Giordano působil v konkurenčním Laziu, jehož barvy v současnosti obléká český reprezentant David Rozehnal.

"Řím je město s velmi bohatou historií a doufáme, že zde uvidíme i historické finále. Míč je ikonou šampionátu,“ nechal se při slavnostním ceremoniálu, při němž stál míč na antickém podstavci přikryt rudě červeným hávem, Peter Willems, šéf marketingu UEFA.

jda, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..