Rubriky:

Liga mistrů

Maďarsko uzavírá hranice, Superpohár bude bez diváků?

28. srpna 2020 18:44 - Praha

Utkání Superpoháru mezi Bayernem Mnichov a FC Sevilla na budapešťském stadionu Ference Puskáse se možná odehraje bez diváků. Utkání je naplánované na 24. září a Maďarsko od začátku září uzavře hranice pro všechny cizince.

 

Pool, Reuters

Šéf úřadu maďarské vlády Gergely Gulyás v pátek řekl, že zahraniční návštěvníci tohoto utkání musí mít negativní test na covid-19. „Fanoušci budou z letiště převezeni přímo na stadion," uvedl Gulyás. Šéf úřadu vlády nevyloučil, že utkání se nakonec uskuteční bez diváků.

Podle původního rozhodnutí UEFA mohou fanoušci obsadit 30 procent kapacity stadionu. Nová Puskás Aréna má kapacitu přes 67tisíc diváků. UEFA chce zabezpečit přístup 3000 fanoušků Bayernu a Sevilly.

Na Superpoháru UEFA v Budapešti bude moci být až 20 tisíc diváků

Jednou z možností je, že na letišti předloží negativní test na covid-19, budou dopraveni přímo na stadion a po utkání zpět na letiště. Maďarská vláda zatím s definitivní platností nerozhodla, který variant schválí. „Vláda o tom jedná s UEFA," dodal Gulyás.

Maďarsko dosud zaznamenalo celkem 5511 infikovaných a zemřelo celkem 614 lidí. Ve čtvrtek zaznamenali v zemi 132 případů, co je nejvyšší počet od 10 dubna.

Ivan Vilček, Sport.cz, Právo

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..