UEFA kvůli koronavirové pauze vrátila médiím 575 milionů eur

8. září 2020 13:06 - Ženeva

Evropská fotbalová unie UEFA musela kvůli narušení Evropské ligy a Ligy mistrů pandemií koronaviru vrátit mediálním společnostem 575 milionů eur z prodeje vysílacích práv. Prohlásil to šéf Asociace evropských klubů (ECA), šéf Juventusu a člen výkonného výboru UEFA Andrea Agnelli.

 

Pool, Reuters

Před vypuknutím pandemie, která obě soutěže na pět měsíců přerušila a poté se dohrávaly ve zkráceném formátu, měla UEFA za vysílací práva inkasovat 3,25 miliardy eur a kluby si na odměnách měly přijít na 2,55 miliardy eur. "A přesně to jsou peníze, které teď nebudou vyplaceny," uvedl Agnelli při online jednání ECA.

"Momentálně pracujeme s UEFA na vyúčtování sníženém o 575 milionů eur za klubové pohárové soutěže. Bude to pro nás citelný zásah a většina klubů se může dostat do finanční krize. Ale konečné dopady budeme znát, až se na podzim zveřejní výsledky hospodaření," prohlásil Agnelli.

Velký přestup je tady! Schick podepsal Leverkusenu

ECA už v červenci upozornila, že celkem můžou evropské kluby kvůli pandemii přijít o čtyři miliardy eur. Dnes to Agnelli zopakoval s tím, že na vině je mimo jiné i pokračování soutěží na stadionech bez diváků. "Netrpí jen atmosféra, ale vypadl i citelný zdroj příjmů. Navíc očekáváme pokles příjmů z přestupního trhu o dvacet až třicet procent a to jsou další ztráty," uvedl.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas hostí Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..