Černý Petr pro letní posilu. Slavia má soupisku na Ligu mistrů

19. září 2020 23:07 - Praha
(Aktualizováno: 19. září 2020 23:39)

Prožil hodně rozporuplný víkend. Nejprve se v pátek dočkal soutěžního debutu v sešívaném dresu. Jenže v sobotu pak dostal Černého Petra. Na soupisce fotbalové Slavie pro dvojzápas play off Ligy mistrů proti FC Midtjylland je celkem 22 jmen. Jediným hráčem současného kádru A-týmu, který nebyl na soupisku zapsán, je právě obránce Ondřej Karafiát. Trenéři se tak rozhodli s ohledem na zastupitelnost na jednotlivých postech.

 

slavia.cz

Konečně se dostal na hřiště. Ondřej Karafiát si debut za Slavii přizdobil hladkým vítězstvím 5:1 nad Teplicemi. Na zápasy play off Ligy mistrů se ovšem bude defenzivní univerzál jen dívat.

„Soupiska nás limituje každý rok, především co se týče počtu odchovanců. Rozhodnutí je složité. Naštěstí jde nyní jenom o soupisku pro play off. Tvorba druhé soupisky pro nás bude o hodně složitější, protože určuje, kdo v soutěži bude a nebude po celé trvání skupiny," líčí trenér Jindřich Trpišovský na klubovém webu.

Sparťanský odchovanec Karafiát přišel do Edenu v létě z Liberce. Na velké zápasy si bude muset počkat.

„Rozhodla potřeba zastupitelnosti postů. Museli jsme jednoho hráče vypustit. Při volbě ostatních sehrálo roli, že kdyby někdo nedej bože vypadl, musel by být jednoduše nahrazen. Platí to tak u krajních záložníků, krajních obránců nebo u útočníků, které máme tři. Kdyby se někomu z nich něco stalo, musíme mít k dispozici hned náhradu. Nerozhodla výkonnost, ale primárně zastupitelnost, pokud by se někomu něco během čtrnácti dní stalo," vysvětluje Trpišovský.

Dalších devět jmen je na B listu. Podle regulí UEFA jde o hráče s datem narození po 1. lednu 1999, kteří od svých patnácti let alespoň dva roky nepřetržitě hráli za Slavii.

Soupiska Slavie pro play off Ligy mistrů:
Brankáři: Ondřej Kolář, Přemysl Kovář, Jan Stejskal
Obránci: Jan Bořil, Vladimír Coufal, Tomáš Holeš, David Hovorka, Ondřej Kúdela, Ladislav Takács, David Zima
Záložníci: Oscar Dorley, Ondřej Lingr, Tomáš Malínský, Lukáš Masopust, Peter Olayinka, Lukáš Provod, Nicolae Stanciu, Petr Ševčík, Ibrahim Benjamin Traoré
Útočníci: Jan Kuchta, Petar Musa, Stanislav Tecl
B list: Denis Alijagič (Ú), Michal Hošek (O), Matěj Jurásek (Ú), Jonáš Kneifel (Ú), Jakub Křišťan (Z), Tomáš Rigo (Z), Matyáš Vágner (B), Denis Višinský (Z), Jakub Zeronik (Ú)
dos, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: