Rubriky:

Liga mistrů

Iniesta nebyl dodatečně potrestán, semifinále LM může hrát

20. dubna 2011 17:30 - BARCELONA

Záložník Barcelony Andrés Iniesta nebyl disciplinární komisí UEFA dodatečně potrestán za žlutou kartu ze čtvrtfinále Ligy mistrů proti Šachtaru Doněck a může tak nastoupit v prestižním semifinále proti Realu Madrid. Úvodní zápas se bude hrát 27. dubna na hřišti madridského velkoklubu.

 

Albert Gea, Reuters

Zástupci UEFA dnes oznámili, že španělský fotbalista se nesnažil úmyslně o udělení žluté karty a tudíž nebude dál trestán. Iniesta byl rozhodčím napomínán v prvním zápase proti Šachtaru, když nedodržel předepsanou vzdálenost od zahrávání přímého kopu. Kvůli nastřádaným žlutým kartám dostal automatický trest na jeden zápas, který si odpykal ve čtvrtfinálové odvetě. Do závěrečné fáze nejslavnější klubové soutěže tak vstupuje s čistým štítem.

UEFA se zabývala i podobným případem dvou hráčů Villarrealu, které však za úmyslnou snahu obdržet žlutou kartu při čtvrtfinále Evropské ligy trest nemine. Nilmar i Santi Cazorla musí zaplatit pokutu 20.000 eur, španělský klub navíc dalších 60.000 eur. Zápasovému trestu ale oba hráči unikli, a tak mohou nastoupit do semifinále Evropské ligy proti Portu.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..