Rubriky:

Liga mistrů

Ukrajina se odvolala k CAS proti kontumaci v Lize národů

11. prosince 2020 12:41 - Lausanne/Praha

Ukrajinská fotbalová asociace se odvolala ke sportovní arbitráži CAS proti kontumační porážce 0:3 ve Švýcarsku v závěrečném utkání Ligy národů. Ukrajinci nemohli k zápasu v Lucernu 17. listopadu nastoupit kvůli tomu, že je švýcarské orgány po několika případech nákazy koronavirem v týmu poslaly do karantény.

 

Kacper Pempel, Reuters

Evropská fotbalová unie UEFA následně rozhodla o kontumaci výsledku v neprospěch Ukrajiny, neboť byla podle mimořádných pravidel přijatých v době koronavirové pandemie zodpovědná za nesehrání duelu. Pro svěřence trenéra Andreje Ševčenka porážka u "zeleného stolu" zároveň znamenala sestup z elitní Ligy A.

Představitelé CAS dnes uvedli, že odvolací proces už začal. Ukrajina požaduje zrušení kontumace a sehrání zápasu v jiném termínu, nebo rozhodnutí o výsledku losem v sídle UEFA.

Ukrajina prohrála kvůli karanténě ve Švýcarsku kontumačně

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..