Plzeňští maratonci směřují ke třicítce zápasů za podzim. Vydržíme, ujišťuje Vrba

21. října 2011 18:43 - PLZEŇ

Rychle se přeorientovat z Ligy mistrů v Barceloně na domácí soutěž. Jako byste odložili sváteční kvádro a za pochodu se převlékli do pracovních montérek. Nic jiného však fotbalistům Plzně před nedělním duelem 11. kola s Žižkovem nezbývá. Nabitá sezóna pádí šíleným tempem – a to jsou viktoriáni teprve ve dvou třetinách historického podzimu. Jeho závěr pro ně bude velkým testem výdrže a odolnosti.

 

Jan Handrejch, Právo

Obhajoba titulu v domácí soutěži, exkluzivní zápasy v Lize mistrů. Jako by to všechno bylo málo, přibyly také reprezentační povinnosti. Plzeň má v národním týmu aktuálně čtyřlístek hráčů, a tak na postup do listopadové baráže s Černou Horou může doplatit největší porcí únavy.

Neuvěřitelných 33 zápasů za podzim, to je meta, kterou může zdolat nejodolnější plzeňský maratonec Daniel Kolář. A další reprezentanti Petr Jiráček, Milan Petržela a Václav Pilař na tom nejsou o moc hůř.

Kondici nabrali v létě, teď ji udržují

„Zátěž je to samozřejmě velká, na druhou stranu slýcháme, proč se u nás tak málo hraje. Musíme této zátěži přizpůsobit tréninkový proces. Volit spíše regenerační, taktické a nácvikové tréninky,“ líčí trenér Pavel Vrba. „Maximum jsme udělali v letním období. Příprava byla náročná a kondici jsme nabrali. V tomto směru je vše ok. Nachystali jsme hráče na zátěž a do prosince vydržíme, pak následuje čtyřtýdenní dovolená,“ avizuje.

Odehrané zápasy během podzimní sezóny
HráčLigaReprezentacePoháryCelkem
Kolář103922
Jiráček103821
Petržela93921
Pilař82919
Zbývá sehrát62311

Podzimní sezóna začala pro Viktorii 12. července duelem s Pjunikem Jerevan a skončí až 6. prosince utkáním s AC Milán. Kolář má zatím odehráno 22 zápasů, Jiráček a Petržela po 21, Pilař 19. A protože mají před sebou ještě šest ligových kol, tři zápasy v Lize mistrů a dva barážové za reprezentaci, mohou si bilanci polepšit o dalších jedenáct čárek.

Plzeň čeká také dohrávka Ondrášovka Cupu v Sokolově, protože však byla přeložena na 12. listopadu, reprezentantů se týkat nebude.

Snad se Václav Pilař dočká v Praze.Václav Pilař v utkání v Barceloně.foto: Reuters/Albert Gea

Trenér si chystá další hráče

„Neměl by být problém zvládnout Ligu mistrů a domácí ligu, která je pro nás rovněž důležitá, neboť chceme hrát poháry i příští rok. Někteří mně zazlívají, že hraji jen se dvanácti, třinácti lidmi, které točím. Chceme však uspět na třech frontách a nevím, zda to půjde přes Ligu mistrů,“ říká Vrba na rovinu. „Musíme se tedy snažit přes ligu a pohár. V kádru jsou hráči, kteří na jaře začnou naskakovat víc. Věřím, že budou připraveni i teď na další podzimní zápasy,“ plánuje trenér Viktorie.

Český mistr musí být pochopitelně nachystán i na to, co bude následovat po náročném podzimu. Třeba Jiráčka sleduje Juventus Turín a v kursu mohou být i další.

Za slušné nabídky mohou některé opory odejít

„Je to zákonitá reakce na naši hru, výsledky a krok hráčů vpřed. Očekávám, že o ně bude zájem. Zároveň však očekávám, že za nabídku 200–300 tisíc euro neodejdou,“ říká Vrba důrazně.

Plzeňský Petr Jiráček (vlevo) se snaží zastavit Lionela Messihoz Barcelony.Plzeňský Petr Jiráček (vlevo) se snaží zastavit Lionela Messiho z Barcelony.foto: Reuters/Albert Gea

Se zimní obměnou kádru však počítat musí. „Pokud budou nabídky důstojné, šanci jít jinam a zahrát si jinde dostanou. To je fotbal, zvláště v Česku. Dva tři roky mužstvo budujete - a pak každý půlrok někdo odejde,“ uvědomuje si kouč.

Obměna kádru již začala. „Do zahraničí odešli Rada, Navrátil a Rezek. Máme vytipované hráče, kteří by je mohli nahradit tak, jako to zvládl Pilař. Někomu to trvá půl roku, jinému rok. Třeba Rajtoral se dostával půl roku do formy a teď dokáže být nejlepší na hřišti, to je individuální. Nepočítám, že tým zůstane v zimě pohromadě, ale odliv hráčů nebude takový, aby to změnilo způsob hry Plzně a taktiku,“ má Vrba jasno.

zp, dos, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..