Drsné drama před Monakem. Krejčí prodělal plicní embolii, několik měsíců nebude hrát

3. srpna 2021 13:30 - Praha
(Aktualizováno: 3. srpna 2021 13:49)

Sobotní duel v Liberci mu vyšel parádně, k výhře 5:0 přispěl gólem a asistencí. Potom se však dostavila velká zdravotní krize. Letenský fotbalista Ladislav Krejčí starší prodělal plicní embolii, v noci z neděle na pondělí musel být hospitalizován a čeká ho několik měsíců mimo zápasový režim. Sparta oznámila, že hráč je po péči lékařů a zdravotnického personálu z Ústřední vojenské nemocnice ve velmi dobrém stavu a už byl propuštěn z nemocnice.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jen pár dnů je mohlo hřát vědomí, že sezonu výjimečné zahájili s prázdnou marodkou. Teď už se znovu zběsilým tempem plní...

Dánská posila Casper Höjer je po operaci, naskočí nejspíš až v lednu. Kvůli svalovému zranění je na pár dnů mimo Ladislav Krejčí mladší, na pondělním tréninku před úvodním duelem 3. předkola Ligy mistrů s Monakem chyběl také Lukáš Štetina.

Nebezpečné situaci pak čelil Ladislav Krejčí starší.

„Cítím se dobře," hlásí starší z jmenovců Krejčích pro klubový web v úterý kolem oběda.

Příhoda, kterou odchovanec Sparty prodělal, byla vážná, avšak díky péči lékařů rychle stabilizovaná.

Ladislav Krejčí starší ze Sparty Praha střílí gól na 4:0 během utkání v Liberci.

Vlastimil Vacek, Právo

"V dalších týdnech a měsících musí Krejčí podstoupit následnou léčbu. Nebude moct absolvovat zápas, ani trénink, během kterého by hrozil fyzický kontakt s jiným hráčem. Po propuštění z nemocnice však není výrazně omezený v běžném životním režimu," avizuje klub.

„Jsme opravdu rádi, že se teď už Láďovi daří výrazně lépe. Děkuju všem z Ústřední vojenské nemocnice, kde poskytli Krejdovi opravdu profesionální a rychlou pomoc. Moc si toho vážíme, situace byla skutečně vážná," zdůrazňuje sportovní ředitel Tomáš Rosický.

dos, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..