Slavii sázkaři věří, Monako je postupová jistota

10. srpna 2021 14:53 - Praha

Pražská S se chystají na odvety 3. předkola Ligy mistrů. Oba rivalové prohráli první utkání 0:2 a pokud chtějí pomýšlet na postup, musejí předvést znamenitý výkon. Monako je doma jasným favoritem v kurzu 1,47:1. Na výhru sparťanů se sází v poměru 7,1:1 a na remízu 4,55:1. Na výhru slávistů v odvetě v Edenu je vypsán kurz 1,48:1, na Ferencváros 7,1:1 a na remízu 4,45:1. Podle bookmakerů jsou favority na postup Monako (bez kurzu) a Ferencváros (1,50:1). Na postup Slavie je vypsán kurz 2,52:1. Úspěch Sparty je spíše iluzorní - na její postup je možné vsadit v kurzu 25:1.

Sport.cz, SK Slavia Praha

Jasno už před odvetou? O postupu Monaka je přesvědčeno 99 % sázejících.

„Situace Sparty je podle všeho beznadějná. Monako bylo na Letné ve všech herních činnostech lepší. Vyhrát v Monaku a postoupit dál, to by byla senzace. S tím nepočítáme. Kurz na postup Monaka jsme už do nabídky nedali. Postup Sparty mohou sázkaři tipovat v kurzu 25:1," vypočítává Petr Urbanec, bookmaker Tipsportu.

V odvetném zápase může Monako hrát na údržbu, možná bude dokonce šetřit některé opory, přesto 98 % sázek míří na výhru domácích.

Michal Sáček (vpravo) ze Sparty Praha během utkání 3. předkola Ligy mistrů s Monakem.

Vlastimil Vacek, Právo

„Monako má velmi kvalitní kádr, splnilo bezpečně roli favorita a v domácí odvetě bude chtít svůj dobrý výkon potvrdit. Sparta nastoupí s širokou marodkou, a i když určitě nejede do Monaka na výlet, bude hrát spíše o důstojný výsledek a získání dalších pohárových zkušenosti," říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

„Hlavní zbraní domácího týmu budou pravděpodobně rychlé protiútoky a fanoušci na tribunách. Kvality jsou jasně na straně knížecího týmu, který bude chtít doma vyhrát. Že se mu to podaří minimálně o jeden gól, sázejí tipéři v kurzu 1,71:1. Podle expertů by v utkání mohly padnout branky minimálně tři," přidává se Markéta Světlíková, mluvčí Chance.

Sešívaní mají nadále důvěru

Slavii v Budapešti zaskočil domácí Ferencváros. Ač byli sešívaní nebezpečnějším týmem, Maďary posadila na koně školácká chyba brankáře Koláře. Krátce po začátku druhého poločasu přidal maďarský mistr druhý gól a Slavia už nedokázala reagovat.

Dva dny volna nám pomohly, říkají slávisté před odvetou s Ferencvárosem

Sport.cz, SK Slavia Praha

„Jenže Slavii se na rozdíl od Sparty do odvety věří, možná až moc. Maďarský ‚velkoklub' slavné historie nemá v současnosti až takové jméno jako týmy ze Západu, ale Slavia s handicapem 0:2 nemá dobrou výchozí pozici. Navíc Ferencváros rozhodně není v téhle fázi soutěže jen do počtu. Loni základní skupinu Ligy mistrů hrál," upozorňuje Urbanec.

I sázkaři evidentně spoléhají, že góly Ferencvárose byly zcela náhodné, podobné chyby už Slavia podruhé neudělá, a naopak sama rozhodne.

„Slavia byla v Budapešti lepší, potopily ji ale hloupé chyby. Pokud chce přemýšlet o postupu, musí být především efektivní ve finální fázi, což proti dobře bránícímu soupeři nebude nic jednoduchého. Přesto její šanci na postup vidím reálně," doplňuje Hanák.

Tlak cítíme, ale odvetu zvládneme, věří Holeš, že Slavia postoupí do další fáze kvalifikace o Ligu mistrů

Na výhru sešívaných jde 95 % vkladů. Ve výhru hostů věří 2 % sázejících a remízu tipují 3 %. U postupu do dalšího kola jsou preference rozloženy takto - postup Slavie tipuje 55 % sázkařů, Ferencváros 45 % sázkařů.

„Slavia má kádr na postup. Odložila ligový zápas a hráči budou odpočatí. Svou roli určitě sehraje také domácí atmosféra. Podpora fanoušků bude důležitým hnacím motorem. Od Ferencvárose se tentokrát očekává spíše pasivní hra a čekání na protiútoky. Často lákají kurzy na počty gólů v zápasu. S kurzem 2,34:1 se například sází, že sešívaní převálcují Ferencváros v základní hrací době alespoň o 2 branky. Nebo že v utkání padnou minimálně 2 góly," všímá si Světlíková.

dos, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů 2021/22

Filtr článků - Liga mistrů


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..