Rubriky:

Liga mistrů

Horváthovi se v Petrohradu klaněli Japonci. Proti CSKA cítí největší šanci na body

1. října 2013 20:23 - Petrohrad

Byl v pohodě. Rozdával úsměvy, padaly z něj vtípky. Kapitán fotbalové Plzně Pavel Horváth před zřejmě klíčovou bitvou z hlediska uchování naděje na postup z třetí pozice skupiny D Ligy mistrů proti CSKA Moskva na hřišti Petrohradu nepropadal nervozitě. „Jestli nám budou fandit fanoušci Zenitu, kteří nemají rádi soupeře z Moskvy? Jejich tým hrál v úterý, takže leda by dostali ve středu slevy," reagoval pohotově osmatřicetiletý záložník Západočechů.

 

David Šváb, ČTK

„Já jen doufám, že nám během úterního mače trávník moc nepošlapou, abychom si zahráli pěkný fotbal," culil se Horváth v narážce na skutečnost, že duel byl kvůli nezpůsobilému terénu domovského stadiónu CSKA Moskva přeložen z ruské metropole do Petrohradu, kde se hrál už v úterý duel skupiny G mezi domácím Zenitem a Austrií Vídeň.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Na tiskovou konferenci Plzně dorazili i japonští žurnalisté, protože v kádru plzeňského soka je sedmadvacetiletý záložník Keisuke Honda. „Moc si na něj z japonského angažmá nepamatuji," říkal Horváth, přičemž žurnalistům ze země vycházejícího slunce odpovídal v jejich rodném jazyce. „Je dobré využít každou příležitost, abych si řeč procvičil," smál se plzeňský kapitán, který dva roky kariéry prožil v Kóbe. „Z ruštiny si moc nepamatuji. A nevěřím, že ještě získám v Rusku angažmá, takže zdejší jazyk oprášit nehodlám," hlásil uličnicky.

Když oficiality předcházející zápasu proti CSKA skončily, Horváth za Japonci ještě zašel a prohodil pár slov. Když odcházel, žurnalisté z Asie se plzeňskému kapitánovi hluboce klaněli. „Mají ke mně úctu," smál se Horváth a vžil se do role reportéra, když si zkrátil čas natáčením probíhajícího rozhovoru generálního manažera Adolfa Šádka. Interview tiskového mluvčího Pavla Pillára pak "okořenil" několika kapkami vody, jimiž polil soustředěného zástupce Západočechů při vyjádření před kamerou.

Fandí i Horváthův syn

Radost mu nepochybně udělal i syn Patrik, který pohotově reagoval o pár hodin dříve po přistání speciálu s plzeňskou výpravou v Petrohradu. Když jeden z cestujících hromovým pokřikem „Viktorka" vybídl spolucestující k tradičnímu skandování, reagoval nejpohotověji kapitánův potomek. „Plzeň,"  odpovídal totiž jako první, než se chytli další fanoušci.

„Abych řekl pravdu, moc nadšený jsem z přesunu zápasu do Petrohradu nebyl. Uvidíme, zda půjde o naši výhodu. Jde o podobný případ, jako když jsme na jaře hráli v Istanbulu proti Fenerbahce," připomínal Horváth, že tehdy se duel v Turecku konal před prázdnými tribunami kvůli předchozímu řádění fanoušků Fenerbahce.

Nyní se zápas překládal z Moskvy na sever Ruska kvůli bídné trávě v Chimki aréně. „Navíc jsme přišli o možnost předzápasového tréninku na stadiónu kvůli zápasu Zenitu, což je nevýhoda. Člověk pozná úhel světla. Vyzkouší si, kde je hřiště měkké a zvolí nejvhodnější kopačky. My budeme mít na vše jen půlhodinku při rozcvičení," mračil se Horváth.

Byl plný očekávání, v jaké atmosféře se utkání uskuteční. „Byl bych překvapený, kdyby z Moskvy dorazil na Plzeň plný stadión. Mrzelo by mě, kdyby atmosféra nebyla hodná duelu Ligy mistrů," říkal Horváth a netajil překvapení, že se v Moskvě nenašel jediný odpovídající stadión pro duel nejprestižnější klubové soutěže Evropy. „Vzhledem k tomu, jaké mají rozpočty mužstva z Moskvy, byl jsem překvapený. Je podivné, když jsou kluby schopné zaplatit hráče za miliony a nemají stadión, který splňuje dané parametry."

Bitvu s CSKA vidí jako ideální příležitost smazat nulu v kolonce bodového zisku. „Můžeme překvapit na Bayernu nebo v Manchesteru," culil se. „Ale objektivně je šance získat body proti Rusům největší," dodával vážným tónem.

Radek Malina (Petrohrad), Sport.cz, Právo

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..