Rubriky:

Liga mistrů

Fotbalovou Ligu mistrů v Basileji narušili výtržníci i aktivisté

2. října 2013 10:00 - Basilej

Fotbalový zápas Ligy mistrů v Basileji narušili nejen aktivisté Greenpeace, ale i fanoušci domácího klubu a hostujícího Schalke 04. Po vzájemné potyčce zůstalo v úterý večer 12 lidí zraněných, z nichž tři museli být ošetřeni v nemocnici. Celkem policisté zadrželi 27 lidí, z toho sedmnáct byli aktivisté protestující proti sponzorovi soutěže Gazpromu.

 

Laurent Gillireon, ČTK/AP

Příznivci Basileje a Schalke se porvali před stadiónem St. Jakob Park, policisté je museli rozhánět pomocí gumových projektilů a pepřového spreje. Do Švýcarska přijelo asi 700 fanoušků z Německa, kteří nakonec mohli slavit vítězství 1:0.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Zápas byl přerušen na pět minut hned po zahájení, když čtyři členové hnutí Greenpeace slanili ze střechy stadionu a rozvinuli transparent, aby dali najevo nesouhlas s aktivitou těžařského koncernu v Arktidě. Žádali také propuštění 30 zadržených kolegů v Rusku. Basileji za to hrozí velké sankce od UEFA, která dnes s klubem kvůli nedostatečné pořadatelské službě zahájila disciplinární řízení. O případném trestu rozhodne 17. října.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..