Rubriky:

Liga mistrů

Bayern je rozjetý vlak, do kterého naskakujete z osobáku. Tak neotvírejte hru, radí Hadamczik Plzni

5. listopadu 2013 17:22 - Praha

Má plnou hlavu starostí s hokejovým nároďákem, který už ve čtvrtek čeká první zápas na turnaji Karjala, přesto reprezentační trenér Alois Hadamczik v úterý večer na chvíli vypne a bude si vychutnávat fotbalový svátek. Ke kopané měl vždycky blízko, proto se už nemůže dočkat souboje plzeňské Viktorie s Bayernem Mnichov v rámci Ligy mistrů. „Budu se dívat na Bayern,“ říká Hadamczik.

 

Jan Handrejch, Právo

Na Plzeň ne?

Ne, to jsem samozřejmě myslel ironicky. Smekám klobouk před Plzní, co za poslední léta dokázala. Zvedla český fotbal i jeho koeficient, její fotbal lidi baví. Jenže Bayern takhle dobře, jako hraje teď, nehrál už dvacet let.

Ukaž, že rozumíš fotbalu. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj skvělé ceny. Hraj Fantasy fotbal!

Co byste Západočechům poradil?

Od toho mají Pavla Vrbu, což je výborný trenér. Plzeň ale nemůže brát zápas jako odvetu v Mnichově (tam prohrála vysoko 0:5) a otevírat hru. To by bylo zle, ať už za stavu 0:1 nebo 0:2. Je potřeba hrát tak, jako by to pořád bylo 0:0, protože Bayern je herní kvalitou úplně jinde, to je jiná kategorie. To je rozjetý vlak, do kterého naskakujete z osobáku. Když jeden jeho hráč bere pomalu víc, než je celý rozpočet Plzně, tak se nedivte.

Za jakých předpokladů má Plzeň naději na přijatelný výsledek?

Přinést úspěch může jedině maximální výkon každého jedince.

Nezvažoval jste, jestli se na duel nepřijedete osobně podívat?

Ne, nechci nikam odjíždět, starám se o můj tým (hokejová reprezentace ve středu odlétá na turnaj Karjala).

K fotbalu máte blízko, na přelomu tisíciletí jste vlastnil ostravský Baník. Váš zesnulý bratr Evžen navíc stejný klub na začátku osmdesátých let coby trenér dvakrát dovedl k mistrovskému titulu. Troufnul byste si vést nějaký fotbalový tým?

Kdybych měl dělat jiný sport, určitě by to byl fotbal. Je to také kolektivní hra, skládáte dohromady tým, který si musí vyhovět a dodržovat určitý systém. Jiné je to jen v tom, že zatímco v hokeji můžete střídat každou minutu, ve fotbale jen třikrát za zápas. Ale v pojetí sportovní teorie jsou si tyto sporty velmi blízké.

Láká vás si to zkusit?

To ne, ten vlak už je pryč. Ve svých začátcích jsem uvažoval, proč jsem nepokračoval ve stopě bráchy a nezůstal u fotbalu, ale hokej byl mému srdci vždycky blízký. I proto jsem Baník pustil.

Zasahoval jste v něm trenérům i do taktických věcí?

Dost. Proto vyrostli Barošové, Svěrkošové a další hráči. Chtěl jsem, aby mladým hráčům byla dána šance, ne aby na hřiště přišli v 85. minutě, kdy se pak ani nepotkají s míčem.

Jaký jste fotbalový fanoušek, když zápasy sledujete v televizi?

Nejsem impulzivní. Samozřejmě fandím našim týmům v evropských soutěžích a Plzeň mi dělá radost. Navíc v ní hraje plno Baníkovců, vede je baníkovský trenér, tak proč takovému klubu nefandit, že?

Všímáte si i některých taktických věcí, které běžnému fanouškovi unikají?

Samozřejmě se na to koukám i z trenérského pohledu. Do ničeho nemluvím, nic nekritizuju, ale mám oči a sleduju, co bych třeba udělal jinak. Myslím si, že chyby u některých hráčů vidím víc než diváci, kteří přijdou jenom fandit.

Jan Škvor, Sport.cz

Jak skončí odvetný zápas mezi Viktorií Plzeň a Bayernem Mnichov?


O2 Sport Chelsea - Sevilla dnes 21:00
20201020T21:00:00+0200
Chelsea vs. Sevilla
Chelsea vs. Sevilla
Chelsea
Sevilla
O2 Sport Paris St. Germain - Manchester United dnes 21:00
20201020T21:00:00+0200
PSG vs. Manchester Utd.
PSG vs. Manchester Utd.
PSG
Manchester Utd.

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..