Rubriky:

Liga mistrů

Ligu mistrů čekají změny. UEFA mění časy, zruší se bonusy

9. prosince 2016 19:48 - Nyon

Evropská fotbalová unie UEFA schválila další změny formátů pohárových soutěží v letech 2018 až 2021. Zápasy Ligy mistrů by měly nově začínat podobně jako v Evropské lize v 19 a 21 hodin. V budoucnu by se také do klubového koeficientu neměl započítávat dvacetiprocentní bonus z národního koeficientu.

 

Laurent Cipriani, ČTK/AP

O změnách dnes na zasedání v Nyonu rozhodl výkonný výbor UEFA, který si od zavedení dvou hracích časů slibuje větší sledovanost Ligy mistrů. Od 19 hodin by se měly hrát vždy dva zápasy a od 21 pak dalších šest. V současnosti začínají utkání ve 20:45.

Zrušení dvacetiprocentního příspěvku z národního koeficientu by podle UEFA mělo sebrat výhodu klubům ze silnějších soutěží, na což doplácely celky ze slabších lig, které i přesto úspěšně reprezentovaly v pohárech.

Bonusy nebudou

Klubový koeficient by se také měl nově počítat jen z posledních pěti let a týmy nedostanou navrhované bonusy za získané tituly. Ty se promítnou pouze do koeficientu, podle kterého se budou rozdělovat finanční odměny.

V pětiletém období je triumf v Lize mistrů ohodnocen 12 body, v Evropské lize třemi. Za úspěchy před sezónou 1992/93 získají kluby čtyři body za celkové vítězství v Lize mistrů a po jednom za triumf v Poháru UEFA a dnes již zaniklém Poháru vítězů pohárů. Vítězství po roce 1993 jsou ohodnocena osmi body v případě Ligy mistrů a dvěma body v Poháru UEFA a Poháru vítězů pohárů.

O dalších změnách formátu Ligy mistrů UEFA neinformovala. Podle dosavadních návrhů by však měly elitní ligy od sezóny 2017/18 získat víc míst v Lize mistrů, což by ovlivnilo šance českého mistra na přímou účast v základní skupině. Podle aktuálního žebříčku by měl ve zmiňovaném ročníku jisté místo v skupině Ligy mistrů.

UEFA rovněž rozhodla o větší podpoře Evropské ligy ze strany Ligy mistrů, která navýší příspěvek o 50 miliónů eur a dalších deset miliónů eur si rozdělí celky v předkolech. Výkonný výbor také přidělil pořadatelství finále Evropské ligy v roce 2018 Lyonu.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..