Trenér Uhrin litoval inkasovaného gólu

27. července 2006 11:18 - MLADÁ BOLESLAV

Úvod, jaký fotbalisté Mladé Boleslavi přichystali ve středu svému soupeři ve 2. předkole Ligy mistrů, čekal jen málokdo. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina ml. nasázeli do branky norského týmu Valerenga Oslo tři góly za necelých dvacet minut hry. Kaňkou na jinak parádním výkonu mladoboleslavských byl jen inkasovaný gól, který má v neúprosné matematice soutěže pro Nory cenu zlata.

Uhrin se i přes inkasovaný gól domnívá, že před odvetou má jeho tým postupový boj slibně rozehraný. A totéž si myslí i samotní fotbalisté, i když po poločase prý viděli trochu lepší postupové vyhlídky.

Uhrin má stejně jako celý tým za sebou úspěšnou evropskou premiéru. Přesto se necítil jako postupující. "Je pravda, že k tomu máme blíže, ale bude to ještě pořádný boj v těžkém prostředí. Věřím, však, že v něm uspějeme," prohlásil Uhrin, který nechtěl žádného hráče vyzdvihovat. "Jsem spokojen se všemi hráči," řekl a ani brankář Kučera, který několikrát chybně vyběhl, si prý kritiku nezaslouží.

Podrobnosti z utkání Ml. Boleslav vs. Valerenga Oslo najdete zde.

V závěru zápasu viděl, že některým jeho svěřencům začaly docházet síly. "Ještě nám chybí pravidelná herní zátěž, ale to se vstupem do ligy zlepší," odhadl Uhrin, který si naopak pochvaloval úvod zápasu.

"Chtěli jsme hrát hodně aktivně a tři góly byly možná víc, než jsme si mohli přát. Škoda jen, že jsme pak trochu začali zmatkovat ve středu hřiště a nechali soupeři iniciativu," řekl trenér, podle kterého to možná byla více záležitost psychiky než kondice.

Norskému kouči ztuhl úsměv

Hostující kouč Kjetil Rekdal dnes rychle ztratil úsměv, s nímž ve středu do Mladé Boleslavi přijel. Své hráče kritizoval za špatný začátek. "Prvních pětadvacet minut nemělo nic společného s naší obvyklou hrou. Byla to jednoduše katastrofa, řada individuálních chyb, nedokázali jsme pokrýt útočníky a zasloužili jsme si vysoko prohrávat," zlobil se sedmatřicetiletý trenér.

A byl mnohem více spokojen s druhým poločasem, jenž jeho svěřenci vyhráli. "Tak to ale mělo vypadat od začátku, připravili jsme si hodně složitou odvetu," řekl, než vyrazil s týmem do Prahy.

ČTK, Sport.cz

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: