Německo - Španělsko 1:1Němci ztratili výhru v nastavení

Stuttgart

Fotbalisté Německa v nastaveném čase neudrželi vedení v úvodním duelu druhého ročníku Ligy národů a v utkání skupiny A4 doma remizovali se Španělskem 1:1. V čele čtyřčlenné tabulky tak je Ukrajina, která přehrála Švýcarsko 2:1. Na úvod bojů v soutěži se zrodilo i překvapení. Fotbalový trpaslík Andorra, která dostává nakládačky i od týmů nepříliš zvučných jmen, zaskočila favorita skupiny D1 Lotyšsko. Duel v Rize skončil 0:0.

Němec Timo Werner (9) a Španěl Dani Carvajal.

Ve vyrovnaném utkání ve Stuttgartu, kde se hrálo stejně jako v ostatních zápasech Ligy národů bez diváků, šli do vedení domácí v 51. minutě. Svou 12. brankou v reprezentaci dal Timo Werner, letní posila londýnské Chelsea.

Hosté se v závěru tlačili za vyrovnáním, branku sedmnáctiletého debutanta Anssumana Fatiho na začátku nastaveného času však sudí neuznal kvůli předcházejícímu faulu kapitána Sergia Ramose. Španělům se ale přece jen podařilo srovnat, v 96. minutě se hlavičkou z malého vápna prosadil José Gayá.

Ukrajinu poslal do vedení ve 14. minutě druhý nejlepší střelec v historii reprezentace Andrij Jarmolenko, který patičkou dokončil individuální průnik spoluhráče. Švýcaři se dostali zpět do zápasu čtyři minuty před poločasem, z 25 metrů překvapil domácího brankáře Haris Seferovic. Druhé vzájemné soutěžní utkání těchto reprezentací rozhodl obstřelem v 68. minutě Olexandr Zinčenko.

Skupinu B3 rozehrálo dobře Rusko, které porazilo Srbsko 3:1. Na vítězství se dvěma brankami podílel Arťom Dzjuba, který se tak s 26 góly v ruském dresu dostal na dělené druhé místo historické tabulky střelců. Za domácí se trefil ještě bývalý obránce pražské Sparty či Jablonce Vjačeslav Karavajev, snížení Srbů zařídil Aleksandar Mitrovič.

Lotyšsko v minulosti zažívalo lepší časy, v roce 2004 se dostalo na ME, kde bylo soupeřem i českého výběru, v poslední době ale propadá k evropskému dnu. Teď to potvrdilo domácí remízovou ztrátou s Andorrou.