Živě

Reprezentace přišla o dva slávisty i sparťana, objevuje se mladé eso

9. listopadu 2020 11:07 - Praha
(Aktualizováno: 9. listopadu 2020 11:34)

Improvizace už je podzimním koloritem. Z nominace české fotbalové reprezentace vypadli brankáři Kolář a Nguyen, obránce Čelůstka a záložník Ševčík. Povoláni byli gólmani Koubek a Mandous, Černý a Jemelka. Národní tým se schází v Praze před přípravným zápasem v Německu a duely Ligy národů s Izraelem a Slovenskem. Všichni členové ihned podstoupili testy na koronavirus. Až do oznámení výsledků budou v izolaci v hotelových pokojích.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Změny v týmu jsou vynucené. Trenér Šilhavý přišel o slávisty Koláře a Ševčíka, sparťana Čelůstku a libereckého Nguyena.

Jejich místa v týmu zaujmou brankáři Tomáš Koubek a Aleš Mandous, obránce Václav Jemelka a ofenzivní univerzál Václav Černý.

Fanoušci budou nejvíc zvědaví na Černého, který pookřál v barvách Twente Enschede. Třiadvacetiletý útočník a bývalý mládežnický reprezentant skóroval v nizozemské lize čtyřikrát v sezoně, připsal si i stejný počet asistencí. Odměnou mu je premiérová pozvánka do A-mužstva.

Olomoucký Jemelka těsně před koronavirovou pauzou zamířil do Belgie, kde hraje za Lovaň.

S Německem odehrají fotbalisté přípravné utkání ve středu v Lipsku, v neděli v Plzni přivítají v Lize národů Izrael a 18. listopadu tamtéž zakončí druhý ročník soutěže v derby s bývalým federálním partnerem Slovenskem.

dos, zp, Sport.cz

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..