Reprezentace přišla o dva slávisty i sparťana, objevuje se mladé eso

9. listopadu 2020 11:07 - Praha
(Aktualizováno: 9. listopadu 2020 11:34)

Improvizace už je podzimním koloritem. Z nominace české fotbalové reprezentace vypadli brankáři Kolář a Nguyen, obránce Čelůstka a záložník Ševčík. Povoláni byli gólmani Koubek a Mandous, Černý a Jemelka. Národní tým se schází v Praze před přípravným zápasem v Německu a duely Ligy národů s Izraelem a Slovenskem. Všichni členové ihned podstoupili testy na koronavirus. Až do oznámení výsledků budou v izolaci v hotelových pokojích.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Změny v týmu jsou vynucené. Trenér Šilhavý přišel o slávisty Koláře a Ševčíka, sparťana Čelůstku a libereckého Nguyena.

Jejich místa v týmu zaujmou brankáři Tomáš Koubek a Aleš Mandous, obránce Václav Jemelka a ofenzivní univerzál Václav Černý.

Fanoušci budou nejvíc zvědaví na Černého, který pookřál v barvách Twente Enschede. Třiadvacetiletý útočník a bývalý mládežnický reprezentant skóroval v nizozemské lize čtyřikrát v sezoně, připsal si i stejný počet asistencí. Odměnou mu je premiérová pozvánka do A-mužstva.

Olomoucký Jemelka těsně před koronavirovou pauzou zamířil do Belgie, kde hraje za Lovaň.

S Německem odehrají fotbalisté přípravné utkání ve středu v Lipsku, v neděli v Plzni přivítají v Lize národů Izrael a 18. listopadu tamtéž zakončí druhý ročník soutěže v derby s bývalým federálním partnerem Slovenskem.

dos, zp, Sport.cz

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..