Skotové jak po opici! Trenéra může bolet hlava, doufá v pomoc Slováků proti Čechům

16. listopadu 2020 09:22 - Trnava

Šňůra bez prohry fotbalistů Skotska skončila po třinácti měsících. Přetrhli ji Slováci v nedělním zápase druhé divize Ligy národů. Triumfem v Trnavě 1:0 svěřenci Štefana Tarkoviče zastavili vítězné tažení Skotů, kteří neprohráli v devíti předchozích zápasech. Zároveň tak ponechali české reprezentaci naději na postup ze skupiny B2. Šilhavého tým musí ve středu v Plzni porazit Slováky a doufat, že Skotsko nezvítězí v Izraeli.

 

Radovan Stoklasa, Reuters

Ostrované si ve čtvrtek vybojovali postup na EURO 2020, kde budou ve skupině prvním soupeřem české reprezentace. Po triumfu v penaltovém rozstřelu v Bělehradě udělal trenér Steve Clarke proti tomuto zápasu hned osm změn v základní sestavě. V Trnavě i v Bělehradě hráli jen Kieran Tierney, John McGinn a Ryan Christie.

„Slovensko - Skotsko 1:0. Skotové po opici, trenéra Steva Clarka může bolet hlava z nevyužitých šancí," komentuje The Herald.

„Skotsko na Slovensku přišlo o sérii bez prohry. Trenér nechal odpočívat osm hráčů ze sestavy, která zdolala Srbsko v boji o EURO. Skotové se pokusili o desátý duel bez prohry poprvé od roku 1924, ale tečovaná střela Jana Greguše jim záměr zmařila," přidává se BBC Sport Scotland.

Fotbalisté mají po první porážce Skotů stále šanci na první místo

„Clarkův výběr nevyužil šanci postoupit ze své skupiny Ligy národů. Kouč však odmítl, že by národní mužstvo udělalo krok zpět a výkon byl podle něj dobrý," poznamenává Daily Record.

„Slováci ukončili Skotům sérii bez prohry. Vítězství pomohlo domácím v boji o záchranu. Skotsko promarnilo první šanci na postup," píše server uefa.com.

Každá šňůra jednou končí

Skotové nicméně mají nadále největší šanci vyhrát skupinu B2. „Je to náš záměr. Věříme, že Slováci ve středu vezmou nějaké body Čechům," přeje si Clarke.

Zůstává optimistou, hned hodlá začít novou vítěznou sérii.

Zklamaný Skot Leigh Griffiths po porážce na Slovensku...

Radovan Stoklasa, Reuters

„Hráči byli po zápase zklamaní. Zvlášť, když prohráli takovým způsobem. Ale každá šňůra někdy musí skončit. Máme vše ve svých rukou a věřím, že začneme další sérii už ve středu v Izraeli," troufá si kouč.

„Slováci mají dobrý tým. Blahopřeji jim k postupu na EURO, stejně tak i novému trenérovi. A po našem zápase gratuluji i Markovi Hamšíkovi, který odehrál 125. zápas v reprezentaci, což je něco úžasného," prokazuje Clarke přehled o slovenském fotbale.

dos, Sport.cz

Časová osa: Liga národů UEFA

Filtr článků - Liga národů UEFA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

     
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..