Liga národů UEFA

Triumf nad Slováky: Na jedničku zahrálo několik Čechů, propadl Masopust

18. listopadu 2020 22:53 - Plzeň

Čeští fotbaloví reprezentanti se s Ligou národů rozloučili výborným výkonem. Slováky v Plzni přehrávali od první minuty, zaslouženě zvítězili 2:0. V hodnocení Sport.cz hned několik hráčů dostalo jedničku. Naopak zápas nevyšel záložníkovi Masopustovi, který o přestávce vystřídal.

Sport.cz, FAČR

Matěj Vydra, Jan Kopic a Antonín Barák nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 30 minut. Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Tomáš Vaclík

1. Tomáš Vaclík

Hodnocení redakce: 2

V prvním poločase nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci, centry ze stran spolehlivě vyřešil. O přestávce si řekl o střídání kvůli zdravotní indispozici.

Vladimír Coufal

2. Vladimír Coufal

Hodnocení redakce: 1

Byl k nepoznání od duelu s Izraelem, vynikající v defenzívě i v ofenzívě. V první půli připravil dvěma centry šance pro Ondráška. Skluzem zabránil Kuckovi ve skórování.

Jakub Brabec

3. Jakub Brabec

Hrál s obrovskou chutí. Předskakoval protihráče, vyhrával osobní souboje, slovenští útočníci se proti němu vůbec neprosadili.

Tomáš Kalas

4. Tomáš Kalas

Spolupráce s Brabcem mu evidentně sedí. Naprosto spolehlivý, bezchybný. Ve vzduchu i na zemi.

Aleš Matějů

5. Aleš Matějů

Na stadionu, kde před časem hrával za Plzeň, podal svůj nejlepší výkon v národním mužstvu. Byl aktivní dopředu, měl i solidní šanci, míč ale netrefil ideálně.

Tomáš Souček

6. Tomáš Souček

Potvrdil pověst „hlavičkové obludy“. V prvním poločase si naskočil na roh Jankta a nezadržitelně skóroval. Jako obvykle hodně platný i při obranných standardkách.

Alex Král

7. Alex Král

Pohodu ze Spartaku Moskva, kde patří mezi klíčové muže, si přenesl do reprezentace. Skvělý pozičně, perfektně četl hru. V útočné fázi figuroval v mnoha akcích.

Lukáš Masopust

8. Lukáš Masopust

Hodnocení redakce: 4

Nebyl to vůbec jeho zápas. Ztratil zbytečně několik míčů špatným zpracováním, v útočné fázi nevymyslel nic, co by stálo za řeč.

Vladimír Darida

9. Vladimír Darida

Jako obvykle pracoval na velkém prostoru, objevil se v několika nebezpečných akcích. Škoda, že se neujala některá jeho rána ze střední vzdálenosti.

Jakub Jankto

10. Jakub Jankto

Připsal si asistenci u Součkova gólu perfektně zahraným rohovým kopem. Pak se blýskl parádní kolmicí na Krále. Výborný výkon.

Zdeněk Ondrášek

11. Zdeněk Ondrášek

Bylo to úplně jiné kafe než proti Izraeli. Slovenská obrana s ním měla obrovské problémy. V první půli se zjevil ve dvou šancích, nastřelil tyč, po přestávce dal druhý gól.

Václav Černý

12. Václav Černý

Šikula, který válí za nizozemské Enschede, naskočil do utkání od druhé půle. Hned se pokusil o zakončení. Poté přihrál Ondráškovi na druhou branku.

Tomáš Koubek

13. Tomáš Koubek

Nahradil o poločase indisponovanou jedničku Vaclíka. Přestože v Augsburgu delší dobu nechytá, vedl si výborně. Zkraje druhé půle zneškodnil Pekaríkovu ránu, celkově spolehlivý.

Sport.cz

Oznámkujte české fotbalisty za výkon v utkání proti Slovensku (jako ve škole, 1- nejlepší, 5 - nejhorší)

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.