Triumf nad Slováky: Na jedničku zahrálo několik Čechů, propadl Masopust

Plzeň

Čeští fotbaloví reprezentanti se s Ligou národů rozloučili výborným výkonem. Slováky v Plzni přehrávali od první minuty, zaslouženě zvítězili 2:0. V hodnocení Sport.cz hned několik hráčů dostalo jedničku. Naopak zápas nevyšel záložníkovi Masopustovi, který o přestávce vystřídal.

Dneska jsem chtěl dát gól. Z těch tří šancí tam spadla ta největší šmudla, říká Zdeněk OndrášekVideo: Sport.cz, FAČR

Matěj Vydra, Jan Kopic a Antonín Barák nehodnoceni, na hřišti strávili méně než 30 minut. Známkuje se jako ve škole, nejlepší jednička, nejhorší pětka.

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
V prvním poločase nemusel řešit žádnou ošemetnou situaci, centry ze stran spolehlivě vyřešil. O přestávce si řekl o střídání kvůli zdravotní indispozici.
2
Vladimír Coufal
FC Slovan Liberec
Byl k nepoznání od duelu s Izraelem, vynikající v defenzívě i v ofenzívě. V první půli připravil dvěma centry šance pro Ondráška. Skluzem zabránil Kuckovi ve skórování.
1
Jakub Brabec
Hrál s obrovskou chutí. Předskakoval protihráče, vyhrával osobní souboje, slovenští útočníci se proti němu vůbec neprosadili.
1
Tomáš Kalas
Chelsea F.C.
Spolupráce s Brabcem mu evidentně sedí. Naprosto spolehlivý, bezchybný. Ve vzduchu i na zemi.
1
Aleš Matějů
Na stadionu, kde před časem hrával za Plzeň, podal svůj nejlepší výkon v národním mužstvu. Byl aktivní dopředu, měl i solidní šanci, míč ale netrefil ideálně.
2
Tomáš Souček
Potvrdil pověst „hlavičkové obludy“. V prvním poločase si naskočil na roh Jankta a nezadržitelně skóroval. Jako obvykle hodně platný i při obranných standardkách.
1
Alex Král
Pohodu ze Spartaku Moskva, kde patří mezi klíčové muže, si přenesl do reprezentace. Skvělý pozičně, perfektně četl hru. V útočné fázi figuroval v mnoha akcích.
1
Lukáš Masopust
Nebyl to vůbec jeho zápas. Ztratil zbytečně několik míčů špatným zpracováním, v útočné fázi nevymyslel nic, co by stálo za řeč.
4
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Jako obvykle pracoval na velkém prostoru, objevil se v několika nebezpečných akcích. Škoda, že se neujala některá jeho rána ze střední vzdálenosti.
2
Jakub Jankto
Připsal si asistenci u Součkova gólu perfektně zahraným rohovým kopem. Pak se blýskl parádní kolmicí na Krále. Výborný výkon.
1
Zdeněk Ondrášek
SK Dynamo České Budějovice
Bylo to úplně jiné kafe než proti Izraeli. Slovenská obrana s ním měla obrovské problémy. V první půli se zjevil ve dvou šancích, nastřelil tyč, po přestávce dal druhý gól.
1
Václav Černý
Šikula, který válí za nizozemské Enschede, naskočil do utkání od druhé půle. Hned se pokusil o zakončení. Poté přihrál Ondráškovi na druhou branku.
2
Tomáš Koubek
FC Hradec Králové
Nahradil o poločase indisponovanou jedničku Vaclíka. Přestože v Augsburgu delší dobu nechytá, vedl si výborně. Zkraje druhé půle zneškodnil Pekaríkovu ránu, celkově spolehlivý.