Nice otočilo zápas se St. Etienne díky dvěma zásahům Belliona

PAŘÍŽ

Dvě branky útočníka Belliona pomohly fotbalistům Nice ve francouzské lize otočit zápas se St. Etienne, které porazili 2:1. Hostujícímu týmu vedenému českým trenérem Ivanem Haškem se tak vzdálila naděje na konečné druhé místo v tabulce. Aktuálně mu patří osmé místo se šestibodovou ztrátou na druhé Toulouse.

Ilustrační fotografie

Tabulku vede dál s náskokem 17 bodů Lyon, který bez distancovaného Milana Baroše porazil 1:0 předposlední Sedan. Jediný gól obhájců titulu dal dvacetiletý záložník Ben Arfa.

Do vedení se dostali hosté, když krátce po změně stran levý bek Diatta akrobaticky usměrnil do sítě centr Dernise. Ovšem pak se začala prosazovat největší hvězda domácích Bellion.

Bývalý útočník Manchesteru United nejprve dvacet minut před koncem a v 81. minutě zajistil Nice výhru, když byl faulován Camarou a sám pokutový kop proměnil. Na posledních pět minut se na hřiště dostal také český hráč Marek Heinz, ani on již nedokázal pro St. Etienne vybojovat alespoň bod.

Francie - 32. kolo:
Nice - St. Etienne 2:1 (70. a 81. z pen. Bellion - 48. Diatta), Lyon - Sedan 1:0 (44. Ben Arfa).