Fotbalisté Marseille promarnili dvougólový náskok a prohráli

PAŘÍŽ

Fotbalisté Marseille prohráli ve 14. kole francouzské ligy s Lorientem na domácí půdě 2:3, ačkoliv ještě čtvrt hodiny před koncem vedli 2:0. Domácí poslal do vedení v 10. minutě obránce Ziani, další branku přidal po hodině hry senegalský útočník Niang. Dvoubrankové vedení domácí zřejmě ukolíbalo a v závěru inkasovali třikrát během deseti minut.

Na třetí místo, bod za druhý Olympique Marseille, se posunulo Toulouse, které zásluhou kanonýra Gignaka porazilo 2:0 Grenoble. Francouzský útočník se dotáhl na autora osmi gólů Karima Benzemu z Lyonu. Stejně branek má na kontě i pařížský střelec Hoarau, který dvěma trefami pomohl St. Germain k výhře 3:1 na hřišti Le Havre.

Ligue 1 - 14. kolo:
Auxerre - Sochaux 1:0 (30. Lejeune), Le Havre - Paris St. Germain 1:3 (47. Alessane - 17. a 88. z pen. Hoarau, 32. Giuly), Le Mans - Valenciennes 1:0 (21. Coutadeur), Marseille - Lorient 2:3 (10. Ziani, 60. z pen. Niang - 77. Amalfitano, 84. Abriel, 87. Gameiro), Nancy - Caen 1:1 (72. vlastní Boucansaud - 51. Savidan), Toulouse - Grenoble 2:0 (7. a 19. Gignac), Lille - St. Etienne 3:0 (25. Hazard, 34. Obraniak, 70. Vittek).