Rubriky:

ME 2008

Brückner povolal na Wales i kanonýra Pecku

22. května 2007 10:01 - PRAHA

Trenér fotbalové reprezentace Karel Brückner oznámil v úterý nominaci na kvalifikační utkání mistrovství Evropy 2008 ve Walesu, které bude pro většinu hráčů rozloučením se sezónou 2006/07. V Cardiffu hrají čeští reprezentanti 2. června, poté je čeká letní pauza a dovolená. V nominaci je i nejlepší ligový kanonýr Luboš Pecka z Mladé Boleslavi, který je jako jediný reprezentačním nováčkem.

Luboš Pecka si nominaci zasloužil nejen střeleckou potencí v aktuálním ročníku Gambrinus ligy, ale i dobrou formou v posledních kolech. "Nezvažovali jsme nic jiného, než tyhle čtyři alternativy. Pecka nejen dává góly, ale podává i zlepšené výkony," řekl Brückner na adresu mladoboleslavského kanonýra.

V devatenáctičlenné nominaci chybí z tradičních tváři jen obránce Zdeněk Grygera. "Nešťastně nám vypadl Grygera. To je šance pro Zápotočného, který pravidelně nastupuje," potěšil Brücknera bývalý kapitán Liberce. Ten nyní nastupuje v italské lize v Udine, v nominaci nechybí ani jeho klubový spoluhráč Tomáš Sivok. "Sivok mě rovněž potěšil. Nastoupil dvakrát nebo třikrát v základu. Měl menší hendikep po zranění, ale nebylo to nic vážného. V dalším zápase už nastoupil."

S Walesem se Češi už utkali, loni v září v prvním duelu kvalifikace v Teplicích zvítězili po dvou gólech Davida Lafaty 2:1. Češti fotbalisté jsou v tabulce skupiny D na druhém místě, Wales je pátý. Na adresu příštího soupeře měl reprezentační kouč jen slova chvály. "Je to nepříjemný soupeř svým způsobem hry. Hraje systémem 3-5-2, má osobnosti. Bellamyho, Giggse i Daviese, dobrou obrannou čtyřku z Premier League. Jsou nepříjemní svojí jednoduchou hrou, než se jim dá branka, je to hodně těžké."

Poborský se vrací do reprezentace 

Poprvé v roli vedoucího národního týmu se v Cardiffu představí Karel Poborský, který doplnil realizační tým po skandálu po zápase s Německem. Postupně bude přebírat povinnosti od Jaroslava Dudla, naplno by jej měl nahradit od podzimní části příští sezóny.

Zápas v Cardiffu se hraje 2. června a pískat jej bude trojice belgických rozhodčí v čele s Paulem Allaertsem. Na čarách mu budou asistovat Danny Huens a Tom Dens.

Nominace fotbalistů ČR pro utkání s Walesem:
Brankáři: Jaromír Blažek (Sparta Praha, 12 zápasů/0 branek), Petr Čech (Chelsea, 51/0).
Obránci: Marek Jankulovski (AC Milán, 59/8), Martin Jiránek (Spartak Moskva, 31/0), Radoslav Kováč (Spartak Moskva, 14/1), David Rozehnal (Paris St. Germain, 34/0), Tomáš Ujfaluši (Fiorentina, 59/2), Tomáš Zápotočný (Udine, 3/0).
Záložníci: Tomáš Galásek (Norimberk, 57/1), David Jarolím (Hamburk, 9/1), Marek Matějovský (Mladá Boleslav, 1/0), Jan Polák (Norimberk, 29/6), Jaroslav Plašil (Monako, 26/1), Tomáš Rosický (Arsenal, 64/17), Tomáš Sivok (Udine, 2/0).
Útočníci: Milan Baroš (Lyon, 56/31), Jan Koller (Monako, 77/48), Marek Kulič (Sparta Praha, 5/2), Luboš Pecka (Mladá Boleslav, 0/0).

fly, Sport.cz

Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..