Hanba a debakl, komentovala prohru slovenská média

7. září 2006 11:19 - BRATISLAVA

Bezradné Slovensko nezvládlo derby, debakl a hanba. Těmito slovy slovenská média charakterizovala středeční prohru fotbalistů s českými soupeři. Ti ve středu zvítězili v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy na bratislavském Tehelném poli 3:0. Podle deníku Sme měli Češi fazónu hodnou desátého mužstva světa a rozebrali Slováky "do posledního šroubku".

"Češi nás vycvičili! Byli ve všem jasně lepší a Slováci doplatili na zbabělou taktiku, když nastoupili se sedmi obránci a bez konstruktivního středopolaře," píše nejčtenější slovenský deník Nový čas. Soupeř Slováků převýšil domácí ve středu pole a v druhém poločase se rozběhl do evropských obrátek, dodal autor článku.

Fotbal Slovensko - Česko na Sport.cz:
VAROVÁNÍ Mintál: Česko není Kypr
CESTA Fotbalisté odletěli bez obav
OČEKÁVÁNÍ Brückner předpokládá taktickou bitvu
SEBEVĚDOMÍ Šebo: Chci dát Česku gól
DERNIÉRA Tehelné pole naposledy
ON-LINE Slovensko vs. Česko
REFERÁT Češi smetli nešťastné Slováky
OHLASY Je to vítězství kreativity
TRENÉR Brücknera potěšila předvedená hra
HRDINA Sionko: Je to nádhera
FANOUŠCI V Bratislavě se překřičet nedali
PORAŽENÝ Galis: Rozdíl v kvalitě tam byl
MÉDIA Hanba a debakl, píší slovenská média

Měl to být zápas, o kterém sní děti, když začínají s fotbalem, konstatoval Šport. "Ale nakonec bylo všechno úplně jinak. Slovenské mužstvo vedené trenérem Dušanem Galisem na Česko zatím nedorostlo," uvedl deník. "Po Španělech nás vysvlékli do naha i naši západní sousedé," připomenul list loňskou prohru Slovenska v barážovém dvojzápasu o postup na mistrovství světa v Německu, když slovenští hráči prohráli v Madridu 1:5.

Návrat do reality

"Hladkou výhru hostujících fotbalistů málokdo čekal," píše s menšími emocemi deník Pravda. Za strůjce úspěchu Čechů označil zejména střelce dvou úvodních gólů Libora Sionka.

Hospodárske noviny označily prohru Slováků za návrat do fotbalové reality. "Naši fotbalisti se opět zalekli silného českého týmu, který je pořádně vyškolil," tvrdí deník. Galisova defenzivní taktika byla podle autora článku chybná a rozhodlo se v záloze. "I po odchodě hvězd Pavla Nedvěda a Karla Poborského patří střed pole k výstavní skříni českého fotbalu," píší noviny.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: