Rubriky:

ME 2016

Já jsem tady asi dohrál, říká Rosický

17. června 2016 20:34 - St. Étienne

Zase je zraněný! Podle všeho pro něj tohle ME končí. Tomáš Rosický, „věčný marod“ a hvězda českého týmu, v závěru druhé půle boje s Chorvaty šel k zemi ve chvíli, kdy nebyl v přímém kontaktu s žádným protihráčem. Chytil se za zadní část stehna. Utkání s Chorvatskem ještě dohrál. Spíše ovšem jen formálně setrval na hřišti. Kouč Pavel Vrba už nemohl střídat... Do žádné vážnější akce už se Rosický nepouštěl. I s ohledem na jeho předešlé trable bylo zřejmé, že už do ME nezasáhne.

 

Jason Cairnduff, Reuters

Že to nevypadá dobře s účastí v dalším utkání s Turky (v úterý) a případně i v dalších bojích, potvrdil sám hned po utkání. „Já jsem tady asi dohrál," přiznal pro ČT po utkání.

Později jednoznačně vyloučil svůj start v závěrečném duelu skupiny ME s Tureckem. Téměř jistě by nezasáhl ani do vyřazovací fáze. "Těžko. Jak jste viděli, vzal jsem balon, šel jsem a úplně mě to porazilo. To vůbec nevypadá dobře," dodal smutně.

Zápas s Chorvaty skončil 2:2 po gólu Tomáše Necida z penalty v nastavení. "Věděl jsem, že potřebujeme bod, takže jsem to rval na sílu, i když jsem nemohl. Rval jsem to, co to šlo, a bohužel jsem za to zaplatil. Snad to stálo za to a kluci teď budou mít nádherný zápas o vše. Já v něm určitě nebudu," řekl Rosický.

Pětatřicetiletý záložník měl se zraněními trable celou sezónu, stihl se však uzdravit a odjet na Euro. Znovu se však potvrdilo, že jeho zdraví je chatrné.

"Nevím, jak to Tomáš cítí, ale já bych byl trpělivější. S nějakými závěry počkejme až po vyšetření," řekl trenér Pavel Vrba.

Podle lékaře týmu Petra Krejčího právě vyšetření teprve odhalí, o jak velký problém se zadním stehenním svalem jde. Mohl by podle něj být jen natažený.  "Jestli nepůjde o rupturu, budeme ještě dělat vše proto, aby se na mistrovství zase mohl obejvit," uvedl Krejčí.

Rosický se ve druhém utkání na Euru zranil i před čtyřmi roky. Tehdy bez něj Češi v závěrečném utkání ve skupině porazili domácí Polsko 1:0 a zajistili si postup do čtvrtfinále. Místo Rosického může trenér Vrba využít stejně jako tehdy Daniela Koláře, nabízí se také Bořek Dočkal, případně vysunutí Vladimíra Daridy.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..