UEFA bude řešit výtržnosti fanoušků Chorvatska. Prali se mezi sebou

17. června 2016 21:14 - St. Étienne

Disciplinární komise UEFA se bude zabývat výtržnostmi chorvatských fanoušků v dnešním utkání fotbalového mistrovství Evropy s Českou republikou, které skončilo remízou 2:2. BBC to potvrdil mluvčí UEFA. Za podobný prohřešek už bylo Rusko podmínečně vyloučeno z turnaje.

 

Max Rossi, Reuters

"Mluvčí UEFA potvrdil, že disciplinární komise v sobotu zahájí řízení kvůli nepokojům fanoušků v utkání Chorvatska s Českem," informuje BBC.

Fanoušci Chorvatska zapříčinili v 86. minutě za stavu 2:1 pro svůj tým přerušení zápasu, když na hřiště naházeli velké množství světlic. Když je pořadatelé uklízeli, přistála mezi nimi petarda a jednoho z nich zranila. V ochozech se kvůli tomu popraly jednotlivé frakce chorvatských příznivců.

Sudí Mark Clattenburg po poradě nechal utkání dohrát a Češi v nastavení vyrovnali z penalty. Chorvatsko neunikne dodatečnému trestu.

"Měli jsme štěstí, že se vůbec zápas dohrál. Rozhodčí přemýšlel o tom, že to ukončí. Pak bychom měli mnohem větší problém. Teď je otázka, jestli budeme hrát dál, nebo pojedeme domů. Uvidíme, jak se k tomu postaví UEFA," řekl záložník Ivan Rakitič.

"Není to pro nikoho příjemné. Já jsem čekal, že to rozhodčí ukončí, protože tohle by se dít nemělo. Bavil jsem se s chorvatskými hráči na hřišti a styděli se za to, byli z toho zklamaní. Paradoxně jim to ublížilo," řekl novinářům český stoper Tomáš Sivok.

Velmi rozzlobený na fanoušky byl i chorvatský trenér Ante Čačič. "Mrzí mě hlavně to, že naši fanoušci mají ostudu před celým světem. Přitom je to otázka asi jen deseti individualit. Proto doufám, že budou identifikováni a potrestáni," prohlásil kouč Chorvatska.

"Tihle lidí jsou opravdoví blázni. Proto jim neříkám fanoušci, ale chuligáni. To nejsou opravdoví příznivci Chorvatska. To jsou sportovní teroristi. S nimi nechci mít nic společného," dodal Čačič.

Podle českého kapitána Tomáše Rosického jeho týmu přerušení příliš nepomohlo. "Mně osobně určitě ne, protože jsem vystydl. Jestli to pomohlo nám nebo jim, to je spekulativní. Naopak já jsem cítil, že než to přišlo, že se dostáváme do varu. Cítil jsem, že to pro nás dobře není," řekl Rosický.

Rusko za výtržnosti fanoušků, kteří však v duelu s Anglií v Marseille zaútočili i na tábor příznivců soupeře, bylo podmínečně vyloučeno z turnaje a musí zaplatit 150 tisíc eur. Rusku však přitížilo, že podobné problémy mělo i na minulém šampionátu, navíc k bitkám došlo i před utkáním ve městě.

ČTK

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: