Rubriky:

ME 2016

Absurdní komiks! Jde vám jen o peníze, vyčítají fotbalistům média v Rusku

21. června 2016 11:52 - Moskva

Mimořádně tvrdá kritika se snesla na hlavu ruského týmu za výkony na evropském fotbalovém šampionátu ve Francii, z něhož se sborná po dvou porážkách v základní skupině vrací s jediným bodem za úvodní remízu s Anglií. Do kritiky hráčů se pustili nejen komentátoři a bývalí reprezentanti, ale i politici a poslanci.

 

Michael Dalder, Reuters

Sami hráči se podle úterních zpráv ruského tisku za kolaps omluvili. Stoper Vasilij Berezuckij přiznal, že tým Walesu v pondělním zápase (3:0) přehrál Rusy po všech stránkách. "Omlouvám se fanouškům, vždyť to ani nebyl fotbal. Všichni jsme hráli špatně," řekl agentuře TASS. Poznamenal, že Rusko, které za dva roky uspořádá světový šampionát, dnes nemá k dispozici žádné hvězdné fotbalisty. "S ruským fotbalem se něco musí stát," řekl Berezuckij.

Ministr sportu a šéf fotbalového svazu Vitalij Mutko varoval před unáhlenými závěry. "Chápu, že fanoušci jsou rozezlení, ale vytvořili jsme (pro reprezentaci) všechny potřebné podmínky," omlouval se Mutko. "Naděje samozřejmě byla, ale po půlhodině bylo všechno jasné... Nic se nedařilo, ale jiný tým zatím nemáme," komentoval zápas s Walesem.

Ministr doporučil, aby ruští fotbalisté více odcházeli na zkušenou do ciziny. K rezignaci, kterou bezprostředně po porážce s Walesem nabídl reprezentační trenér Leonid Sluckij, se vyjádřil zdrženlivě. "Měl by si to rozmyslet. Nebyl bych proti, aby v práci pokračoval," řekl Mutko. V žádném případě by ale podle něj Sluckij neměl působit zároveň jako trenér reprezentace a ligového klubu CSKA, jak tomu bylo dosud.

"Tým působil dojmem, že celou noc před zápasem vykládal vagóny," napsal v listu Sovětskij sport bývalý útočník národního týmu Igor Kolyvanov. "Žádné emoce, žádný pohyb, žádná touha, nic. Tým byl absolutně k ničemu, není ani co komentovat," konstatoval.

Nikdo nestojí o kapitánskou pásku?

Sovětskij sport v komentáři napsal, že porážka od Walesu jasně ukázala slepou uličku, do níž se ruský fotbal dostal. Hru reprezentantů přirovnal k absurdnímu komiksu. "To, co se stalo, není vina sborné, ale jiných lidí. Ruský fotbal je dávno nasáklý hloupostí, podlostí, lží a zlodějnou. Národní mužstvo dovedli na dno. Až do situace, kdy nikdo během děsivého, tísnivého zápasu nestojí o kapitánskou pásku," napsal Sovětskij sport.

Server Sport Express označil národní tým za "neforemnou a neřízenou hmotu, kterou nelze nazvat mužstvem". Je to zřejmě náš fotbalový osud, bez ohledu na to, jací jsou hráči, trenéři či prezidenti fotbalového svazu, posteskl si autor komentáře. "Od světového šampionátu 2018 nečekejme zázraky. Věnujme se práci namířené k vzdálenějším horizontům," dodal.

S výkonem ruských fotbalistů nebyl spokojen ani šéf ruských komunistů Gennadij Zjuganov. "Na hřišti běhalo 11 milionářů na měkkých nohách, kteří nechtěli pracovat, jen inkasovat peníze," řekl po pondělním utkání agentuře TASS.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: ME 2016

Filtr článků - ME 2016


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..