Chcete získat vstupenky na MS? Objednávejte je už teď!

12. prosince 2005 12:43 - PRAHA

Pokud chtějí mít fotbaloví fanoušci reálnou šanci na získání vstupenek na zápasy českého mužstva na světový šampionát, měli by si podle fotbalového svazu pospíšit a požádat o ně už ve třetí vlně prodeje. Ta odstartovala právě v pondělní poledne na internetových stránkách www.fifaworldcup.com a poprvé v ní lze objednávat vstupenky na konkrétní zápasy.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Takto získané lístky se nebudou započítávat do národní osmiprocentní kvóty z kapacity stadionů, kterou účastnickým zemím zaručí FIFA. "Podle posledních informací kvóta pro národní federace nebude navyšována. Ovšem ty vstupenky, které čeští fanoušci získají v nynější vlně, nám z ní nebudou odečteny," řekl dnes ČTK generální sekretář fotbalového svazu Petr Fousek.

Budete se pokoušet získat vstupenky na MS?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Osmiprocentní kvóta zdaleka nemůže uspokojit nároky, které budou fanoušci mít. Do Česka totiž doputuje na zápasy v základní skupině vždy jen po necelých třech tisících vstupenek, z nichž navíc část obdrží sponzoři.

V současné vlně není až tolik důležitá rychlost žádosti. Protože poptávka s určitostí převýší nabídku, rozhodne o majitelích lístků los. A do osudí budou zařazeny všechny žádosti, které dorazí do 15. ledna 2006. V poslední lednový den pak bude 250 000 šťastlivců vylosováno.

Ani pro neúspěšné uchazeče pak ale neskončí sen o získání vstupenek. Jednak mohou věřit, že se k nim přikloní štěstí při losu vstupenek přidělených Česku na základě kvóty, případně mohou spoléhat na další vlnu prodeje, která bude zahrnovat "zbytkové" vstupenky z předchozího předprodeje. Obě možnosti však již budou velmi omezené.

ČTK

Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006