Šmicer: Do Německa bych jel i jako fanoušek

25. května 2006 14:13

Na úterním tréninku české reprezentace v rakouském Seefeldu, kdy poprvé po vleklých problémech s podkolenní šlachou na pravé noze začal pořádně kopat do míče, si Vladimír Šmicer přivodil svalové zranění. Vyšetření v nemocnici prokázalo ve svalu krevní sraženinu a musel znovu vysadit. Ve čtvrtek trénoval jen lehce individuálně a ví, že je jeho účast na šampionátu vážně ohrožena.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Jak se cítíte?
Moc dobré to není. Asi jsem té noze naložil trošku víc, než jsem měl. Teď musím na pár dní povolit a je jasné, že před mistrovstvím světa neodehraju jediný zápas. Všechny plány se posunou minimálně o týden. Chtěl jsem, abych byl na šampionátu od prvního dne připraven na sto procent: jít do zápasu proti Američanům s tím, že se mnou trenér může počítat. Ta vidina se zmenšuje.

Vidíte svou účast v Německu hodně ohroženou?
To se ukáže v dalších dnech. Nic nevzdávám. Šance, že hrát budu, pořád je, proto zůstávám dál s mužstvem.

Do Seefeldu už přijel náhradník Libor Sionko. Jak jste ho přivítal?
Já myslím, že se s jeho příjezdem počítalo ještě dřív, než se mi to stalo. Tady to není o tom, že mi jde Sion po místě. Záleží jen na tom, jestli budu zdravý. Když nebudu schopný hrát, tak prostě pojede někdo jiný.

Když jste se vracel z nemocnice, přepadaly vás černé myšlenky?
Byla to pro mě rána. V hlavě mi to šrotuje pořád a na náladě mi to rozhodně nepřidalo. Říkal jsem si, že je konec, že sbalím tašku a pojedu do Prahy. Ale sedli jsme si s realizačním týmem a dali mi naději, že se to zlepší.

Kdo vás nejvíc drží nad vodou?
Všichni, co jsou tady. Celé mužstvo si přeje, abych se uzdravil. Trenér Brückner říkal, že je smůla, co se stalo, ale hned dodal, že na mě bude do poslední chvíle čekat. A kluci pořád dokola opakují, že by to tam beze mě nešlo. Budu se snažit udělat maximum. Podle doktorů to nic hrozného není, snad to se štěstím zvládnu.

Kdyby to nakonec nešlo, co byste dělal?
Nepřipadalo by v úvahu, abych jel místo šampionátu někam na dovolenou. Ať se stane cokoliv, určitě do Německa budu chtít jet. Jako člen týmu nebo jako fanoušek. Už jsem se tady vedení na tuhle variantu ptal. Nic mě nezastaví, abych turnaj neviděl na vlastní oči. V horším případě bych byl pro ostatní aspoň morální podporou. Myslím, že do téhle party patřím a radši bych samozřejmě hrál, než seděl někde na tribuně. Ale říkám si, že jsou na světě i horší věci, i když o tenhle sen a vrchol svojí sportovní kariéry bych hrozně nerad přišel.

Rázem jste taková česká obdoba anglického útočníka Rooneyho. Ten taky kvůli zranění neodehraje před mistrovstvím světa jediný zápas...
No jo, oba máme problémy a nikdo neví, jak to dopadne. U mě je to tak, že se pár dní před odjezdem do Německa s trenérem poradíme, jestli je šance nebo ne a on se podle toho dál zařídí.

Máte domluvené nějaké konkrétní datum?
Zatím ne. Budu muset popravdě říct, jak se cítím a rozhodne trenér po konzultaci s lékaři.

Pokud pojedete, nemůže se na vaší výkonnosti negativně projevit tréninkové manko?
Fyzicky na tom nejsem špatně, v tom problém nebude. Trénoval jsem tři týdny, otázka je, jak to bude vypadat po herní stránce. Taky doufám, že neskončíme ve skupině a půjdeme dál, takže tam ještě nějaký prostor na trénink bude.

Jan Krůta (Seefeld), Právo

Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006


Patička stránky: