Angličtí fotbalisté deklasovali Jamajku

Angličtí fotbalisté deklasovali před odjezdem do Německa 6:0 Jamajku a přesně týden před svým úvodním utkáním na mistrovství světa proti Paraguayi naladili fanoušky na optimistickou notu. Hrdinou dnešního duelu v Manchesteru byl útočník Peter Crouch, jenž ve svém sedmém reprezentačním duelu zaznamenal hattrick a ještě zahodil penaltu.

Mezi střelce se již v prvním poločase zapsal také Michael Owen, jenž po chybě jamajského gólmana vstřelil svůj první gól v roce 2006.

Jednoznačným vítězství 3:0 nad Lucemburskem uzavřeli přípravu také fotbalisté Portugalska, o své výhře ale rozhodli až po přestávce. Po bezbrankovém poločase, v němž nedokázali překonat obranu soupeře, otevřel skóre v 46. minutě svým prvním gólem Simao, když dorazil střelu Héldera Postigy. Druhou trefu přidal za necelých 20 minut stejný hráč z penalty. Skóre pak zpečetil Luis Figo.

Polsko se rozloučilo vítězstvím

Duel účastníků šampionátu Polska a Chorvatska rozhodl ve Wolfsburgu útočník Borussie Dortmund Ebi Smolarek. Pětadvacetiletý hráč se prosadil devět minut po přestávce hlavičkou po rohu Macieje Žurawského a Polsko se tak po nedávné domácí prohře s Kolumbií před fanoušky alespoň na dálku rehabilitovalo vítězstvím 1:0.

Švýcaři si v generálce na šampionát po remízách s Pobřežím slonoviny a Itálií připsali první výhru. Svěřenci Jakoba Kuhna deklasovali 4:1 Čínu, jež na MS nestartuje, díky dvougólovým přídělům kanonýra Alexandra Freie a Marka Strellera.

Španělům se konečně rozehráli útočníci a tým trenéra Luise Aragonese zvítězil v Elche nad Egyptem 2:0. První gól dal v závěru úvodní čtvrthodiny Raúl, rekordman Ligy mistrů i národní reprezentace, který tak po vleklém zranění kolena ukončil už od října trvající střelecký půst. Druhou branku do sítě letošních mistrů Afriky, kteří však budou na MS chybět, přidal po změně stran střídající Reyes z přímého kopu.

Výsledky:
Manchester: Anglie - Jamajka 6:0 (4:0)
Branky: 29., 67. a 89. Crouch, 11. Lampard, 16. vlastní Taylor, 32. Owen. Diváci: 66.000.
Wolfsburg: Polsko - Chorvatsko 1:0 (0:0)
Branka: 54. Smolarek. Diváci: 6000.
Curych: Švýcarsko - Čína 4:1 (1:0)
Branky: 40. a 49. z pen. Frei, 47. a 74. Streller - 90.+1 Tung Fang-čuo. Diváci: 17.000.
Mety: Portugalsko - Lucembursko 3:0 (0:0)
Branky: 46. a 75. z pen. Simao, 84. Figo. Diváci: 19.000.
Elche: Španělsko - Egypt 2:0 (1:0)
Branky: 14. Raúl, 56. Reyes. Diváci: 35.000.