Čeští fotbalisté očima experta - Ivan Hašek

13. června 2006 08:11

Pod drobnohledem všech fanoušků i odborníků byl úvodní zápas českých fotbalistů na mistrovství světa proti celku USA. Ujít si ho nenechala ani bývalá opora národního týmu Ivan Hašek. Současný trenér francouzského klubu St. Etienne po pondělním utkání ohodnotil pro deník Právo jednotlivě každého hráče.

 

archiv

Petr Čech 2

V jeho osobě má tým obrovskou jistotu, kterou hráči potřebují. Působil na mě v naprosté pohodě. Ale neměl vůbec žádnou práci, nemusel řešit nic ošemetného.

Zdeněk Grygera 1

Podle mě to byl jeden z nejlepších hráčů. Byl hodně aktivní směrem dopředu, zařídil první gól. Ten centr byl úžasný, prostě lahůdkový. Působil sebejistě, nenechal se obejít, při hře jeden na jednoho byl fantastický.

David Rozehnal 1

Zapadl do výborně fungující obrany. Působil klidně, vyvezl míč před prvním gólem. Vyčítal bych mu zbytečnou žlutou kartu. Mohl před protihráčem ustoupit nebo naopak vyrazit trošku dříve.

Zápas MS Česko vs. USA na Sport.cz:
VÝZVA Prezident USA: Předveďte peklo
ON-LINE Česko vs. USA
REFERÁT Češi srazili sebevědomé Američany
TRENÉR Brückner: Zápas si nevychutnám
ZRANĚNÍ Koller není definitivně mimo
HRDINA Rosický: Lepší start jsme si nemohli přát
TISK Tvrdá kritika amerického týmu

Tomáš Ujfaluši 1

Hrál bezchybně. Byl spolehlivý po celou dobu, nikdo se přes něj nedostal. Dával jistotu spoluhráčům v zadní řadě. Byl prostě základním kamenem vynikající obrany.

Marek Jankulovski 1

Směrem dozadu byl spolehlivý. Prakticky přes něj nikdo neprošel. Ale dopředu bych od něj čekal více. Ta aktivita měla být větší, kvalitu na to určitě má.

Karel Poborský 1

Takticky velmi dobrý výkon. Ukázal všem kritikům, že je velmi dobře připravený i z druhé ligy. Na lajně to odjezdil. Ale prvních patnáct minut měl málo kontaktů s míčem.

Tomáš Galásek 1

Vždy byl na správném místě. Velmi dobře si drží pozici. Skvěle zapadl do obranného bloku. Ale neudělal nic navíc. Kolikrát by mohl vystřelit... Za polovinu se pouštěl jen výjimečně.

Tomáš Rosický 1

Musím mu vytknout, že v první polovině si zbytečně chodil do hloubky pro balóny. Ale jinak byl skvělý. Často se pokoušel o střelbu, což se vyplácí. Jsou to góly zčista jasna. A ta jeho šajtle, ta je nejlepší na světě.

Pavel Nedvěd 1

Chtěl hodně míč, byla na něm patrná snaha hrát. Svým nasazením strhává ostatní. Je strašně cenný tím, jak hraje pro mužstvo a obětuje se pro něj. Vítězství je mu nadevše.

Jaroslav Plašil 1

Oběhal velký prosto, snažil se být aktivní a nabízel se, zapojoval do hry. Ale u krajního záložníka bych čekal více snahy o střelbu a zakončení.

Jan Koller 1

Byl na svém místě v pravý čas. V tom je výjimečný. Jeho gól mužstvu pomohl, přinesl klid. Strašně mě mrzí jeho zranění. Mělo to být jeho mistrovství světa. Hrozně jsem se na něj těšil.

Vratislav Lokvenc 2

Souhra s Rosickým a Nedvědem je na vysoké úrovni. Mají dobrou součinnost. Nebylo pro něj snadné naskočit do zápasu. Byl ve zbytečných ofsajde, k ničemu se nedostal.

Jiří Štajner a Jan Polák nejsou hodnoceni, protože hráli příliš krátce.

Hodnocení je na pětibodové stupnici, přičemž jednička je nejlepší a pětka nejhorší. Známkováni jsou hráči, kteří nastoupili do 75. minuty.

Právo

Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006


Patička stránky: