Thuram: Teď ukážeme svoji sílu

1. července 2006 13:40

S odřenýma ušima prošli fotbalisté Francie do vyřazovací části světového šampionátu v Německu. V osmifinále však přejeli favorizované Španěly a v sobotu se budou snažit zastavit obhájce titulu z Brazílie. "Brazilci jsou favorité, ale my nemáme co ztratit," říká před čtvrtfinálovým duelem obránce Francie Lilian Thuram.

Francie se rozjížděla na šampionátu pomalu, co bylo příčinou?
Nedá se to přesně specifikovat. Především jsme neproměňovali šance. Přitom jsme jich měli dost. Dokázali jsme se však probudit a zlomit to v pravý čas, což je pozitivní. Temný stín minulého mistrovství světa, kde jsme jako obhájci titulu nedali ani gól, už je pryč.

Takže už je to zase stará dobrá Francie?
Jsem přesvědčený, že ano. Byli jsme hodně kritizováni, ale situaci jsme zvládli psychicky, především v náročném utkáním s Togem. Vyšel nám také zápas se Španělskem, a zejména jeho závěr. Jsme v pohodě a teď ukážeme svoji sílu.

Myslíte, že dokážete porazit Brazílii?
A proč ne! Oni také zatím nepředvedli žádné mimořádné výkony, i když všechny zápasy vyhráli. Brazilci jsou favorité, ale my nemáme co ztratit. Známe jejich sílu. Takovéto zápasy však může rozhodnout jediný moment a třeba i kus štěstí, kterého jsme tady zatím moc neměli.

V čem vidíte největší přednosti soupeře?
Těch má Brazílie hodně. Jednodušší by bylo hledat několik slabin. O těch ale pochopitelně nechci mluvit. V každém případě kvalitu Brazilců plně respektujeme, ale nebojíme se jich.

Berete toto utkání jako odvetu za finále mistrovství světa 1998, které Francie vyhrála?
To ne. Je to jiný turnaj a jiná mužstva, i když v tom našem jsme tři, kteří tenkrát nastoupili. Kromě mne Fabien Barthez, Zinedine Zidane a Thierry Henry. Také v brazilském týmu jsou pamětníci.

Kam podle vás může Francie dojít?
Teď musíme porazit Brazílii a pak se uvidí...


Časová osa: MS 2006

Filtr článků - MS 2006