Na stavbě stadionů pro MS 2022 se nakazili dělníci koronavirem

15. dubna 2020 20:13 - Dauhá

Na stavbách stadionů pro fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru se podle oficiálních údajů organizačního výboru nakazilo pět dělníků koronavirem. Případy pozitivních testů se podle informací agentury AFP objevily na třech různých místech.

 

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Ačkoliv v zemi kvůli pandemii koronaviru platí v posledních týdnech řada opatření omezujících výrazně veřejný život a shromažďování lidí, na stavbách stadionů práce pokračují. Zaměstnáni jsou na nich především zahraniční dělníci. Řada organizací na ochranu lidských práv už dříve varovala, že mezi nimi hrozí prudký nárůst nákazy, protože rovněž společně bydlí, často ve stísněných podmínkách.

Organizační výbor nyní ujistil, že všichni nakažení dělníci budou i nadále pobírat plnou mzdu. Zajištěna jim bude i lékařská péče. Zda budou stavby i nadále pokračovat bez omezení, zatím není jasné.

Najdeme si vás všechny, vzkázala FBI úplatnému vedení světového fotbalu. Teď došlo na ty, co hlasovali pro Katar

Finálový turnaj fotbalového mistrovství světa se uskuteční od 21. listopadu do 18. prosince 2022.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..