Fotbalisté se soupeře v kvalifikaci MS dozvědí 7. prosince

22. října 2020 19:52 - Curych

Evropská kvalifikace fotbalového mistrovství světa v roce 2022 se bude losovat 7. prosince v Curychu. Oznámila to mezinárodní federace FIFA, která pozměnila původně plánovaný listopadový termín a kvůli pandemii koronaviru rozdělí mužstva do skupin virtuálně, bez přítomnosti zástupců jednotlivých svazů.

 

Ariel Schalit, ČTK/AP

Do šesti losovacích košů se týmy zařadí podle listopadového žebříčku FIFA. Podle říjnového pořadí by čeští reprezentanti byli ve třetím koši.

Na MS do Kataru postoupí přímo vítězové deseti skupin, které se odehrají od března do listopadu příštího roku. Celky z druhých příček pak budou usilovat o zbývající tři místa v play off, ve kterém se k nim přidají ještě dva nejlepší týmy ze současné Ligy národů. Dvoukolová baráž je na programu v březnu 2022.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..