Dva roky před fotbalovým MS mají hotely v Kataru potíže

19. listopadu 2020 12:30 - Dauhá

Zhruba dva roky před začátkem fotbalového mistrovství světa v Kataru doléhají na hotelovou branži v pořadatelské zemi stejně jako jinde na světě problémy způsobené koronavirovou pandemií. Kvůli omezením se podle agentury AFP zpomaluje výstavba nových hotelů a stávající ubytovací zařízení bojují při malé vytíženosti o přežití.

 

Twitter

Katar bude hostit MS v nezvyklém termínu od 21. listopadu do 18. prosince 2022 a v souvislosti se šampionátem očekává až 1,5 milionu návštěvníků. Proto se snaží zvýšit počet hotelových pokojů v zemi ze současných 28 tisíc na 45 tisíc pro rok konání turnaje.

Ke zvýšení kapacit mají pomoci například plovoucí hotely, kterých má být postaveno šestnáct s 1600 pokoji, či ubytování na lodích pro okružní plavby.

Je neskutečné, že jsme dosáhli na postup po všech těch peripetiích, těší Šilhavého

Přísná protikoronavirová cestovní omezení v Kataru způsobují problémy při shánění zahraničních dělníků, kteří jsou při výstavbě nových hotelů klíčoví. "Je to boj," řekla AFP nejmenovaná bývalá katarská hoteliérka.

Fotbalisté budou při losu ve třetím koši, přiblížila se jim baráž

ČTK

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..