Komplikace před Walesem. Čtyři opory musely opustit reprezentaci. Půjde Bořil pod kudlu?

5. října 2021 09:39 - Praha
(Aktualizováno: 5. října 2021 16:01)

​Hned čtyři čeští fotbalisté museli opustit reprezentaci chystající se na kvalifikační zápasy s Walesem a Běloruskem, v nichž půjde o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru. Důvodem jsou zdravotní problémy, s nimiž po nedělním ligovém derby pražských „S“ Jan Bořil, Lukáš Masopust a Petr Ševčík dorazili na sraz národního týmu. Mimo hru je také Vladimír Coufal z West Hamu. Trenérovi Jaroslavu Šilhavému proto nezbylo než povolat náhradníky. Bořilovi hrozí operace kolena.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pozvánka mířila okamžitě na pražskou Letnou za Tomášem Wiesnerem, do Plzně za Milanem Havlem a Janem Kopicem a do bratislavského Slovanu za Jaromírem Zmrhalem. Všichni čtyři hráči už reprezentační zkušenosti mají. Kopic se vrací po necelém roce. Wiesner, Havel i Zmrhal byli v národním týmu na minulém zářijovém srazu.

Už v pondělí se k národnímu týmu připojil úplný reprezentační nováček Jan Kuchta, který absolvoval první trénink a spolu s ostatními se chystá na zápasy kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 proti Walesu (8. října v Praze) a Bělorusku (11. října v Kazani).

Kuchta si spraví náladu po derby, je dodatečně povolán do reprezentace

Představa reprezentačního kouče, že k rozhodujícímu zápasu o druhé místo ve skupině bude mít k dispozici silnější kádr než při zářijovém srazu, tak dostala trhliny. Bundesligový kanonýr Patrik Schick se sice do mužstva vrátil a Šilhavý s ním může počítat, čtyři další opory však bude postrádat.

„Všichni absolvovali v pondělí lékařské vyšetření, po kterých jsme se dozvěděli, že s nimi počítat nemůžeme. Nově povolaní hráči už s námi byli, takže víme, že se na ně můžeme spolehnout. Během úterý se zapojí do přípravy na obě kvalifikační utkání," komentoval rošády v nominaci reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý.

Absence zmiňované čtveřice je pro něho pochopitelně nepříjemná. Slávisté Bořil, Ševčík a Masopust měli zdravotní problémy už v září. Teď, kdy se do národního mužstva vraceli, je postihly nové komplikace, náročný program mistrovského celku na domácí i evropské pohárové scéně vykonal nejspíš své.

"Masopust má svalový problém v oblasti lýtka. U Bořila přetrvává problém s kolenem, který bude muset být pravděpodobně vyřešen operací s delší následnou pauzou. Ševčík má potíže s kotníkem," uvedla Slavia na klubových sociálních sítích.

Program českého týmu v kvalifikaci na fotbalové MS 2022. Tabulce zatím vévodí Belgie

Vladimír Coufal chyběl v sestavě West Hamu už v minulém týdnu v pohárovém střetnutí Evropské ligy s Rapidem Vídeň, v němž Kladiváři vyhráli 2:0. V nedělním utkání Premier League s nováčkem Brentfordem se sice na trávník vrátil a odehrál celých 90 minut, zdravotně však na tom není tak, aby mohl reprezentační program absolvovat a nastoupit v pátek v Edenu proti Walesu a v pondělí v ruské Kazani proti Bělorusku.

zp, Sport.cz

Časová osa: Kvalifikace MS ve fotbale 2022

Filtr článků - MS 2022


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..