Rubriky:

Kvalifikace

Fotbalisty Argentiny povede národní legenda Maradona

28. října 2008 22:08 - BUENOS AIRES

Legendární fotbalista Diego Maradona se stal trenérem národního týmu Argentiny. Slavný Argentinec, který je spolu s Brazilcem Pelém považován za nejlepšího fotbalistu v historii, tak nahradí Alfia Basileho, který odstoupil po matných výkonech reprezentace v kvalifikaci o mistrovství světa v roce 2010. O Maradonově jmenování dnes informovala argentinská média. Sám Maradona pak jmenování potvrdil agentuře EFE.

"Jsem více než spokojený a velmi nadšený," cituje agentura EFE Maradonu, který od svazu dostal oficiální nabídku stejně jako Carlos Bilardo. Ten by měl plnit roli generálního ředitele reprezentace.

Sedmačtyřicetiletý Maradona byl přitom původně při hledání nového kouče reprezentace outsiderem. Podle odborníků měli daleko větší šance na jmenování jeho konkurenti Miguel Angel Russo, Diego Simeone, Carlos Bianchi a Sergio Batista. Maradonovi se spíše přisuzovala role asistenta.

Po úterním setkání Maradony s předsedou argentinského svazu Juliem Grondonou však argentinská média oznámila, že se trenérem národního týmu stal právě Maradona. Ten se vedle famózních výkonů na hřišti proslavil také problémy s drogami, kvůli kterým musel předčasně ukončit hráčskou kariéru a které ho málem stály život.

Hlavním úkolem mistra světa z roku 1986 nyní bude dostat Argentinu na mistrovství světa. Ta je nyní v desetičlenné tabulce jihoamerické kvalifikace na třetím místě, jež zajišťuje přímý postup. Premiéru na lavičce jihoamerické velmoci si Maradona prožije 19. listopadu v přípravném duelu proti Skotsku.

ČTK

Časová osa: Kvalifikace

Filtr článků - Kvalifikace